Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet néhány kérdésem a...

Lehet néhány kérdésem a vízipipával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Arra volnék kíváncsi, hogy lehet különböző szipkákat kapni, pl. szénszűrőset, hogy az ér-e vmit. Meg, hogy lehet olyat, hogy a vízbe szórunk különböző dolgokat, hogy ízesebb legyen a füst? És vajon megérné konzolt venni, és a vízipipa mennyire károsítja az embert?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jan. 31. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A vízbe nemkell semmitse tenni a füstnek a dohány adja meg az ízét hiszen azvan ízesítve
2011. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak az utlsóval kapcsolatban tudok írni, mert nem próbáltam a többit. A WHO szerint a vizipipa sokkal károsabb, mint a cigaretta, mert több füst jön ki belőle. A pipások szerint a pipa nem káros, mert a víz megszűri a vizet.

Tény: komoly kutatási eredmény ilyen irányban nincs. A víz valóabn szűri a füstöt ( pl ezért lesz sárga és valahol azt is hallottam, hogy ha annyi nikotin jutna az ember szervezetébe, amennyi a dohányba van, akkor meghalna). A pipában nincsen kátrány, ami pl van a cigarettában ( annak a papírjában). A vizipipa füstje hidegebb, mint a cigerattáé.


De mint mondtam, konkrét és objektív választ nem lehet adni, mert ilyen irányban nincsen semmilyen kutatás.

2011. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:

"ha annyi nikotin jutna az ember szervezetébe, amennyi a dohányba van, akkor meghalna"


Ebben van egy olyan trükk, hogy a nikotin nagy része elég, akár cigiről van szó, akár másról. Ami nikotin a tüdődbe kerül, azt a forró füst hozza ki a még ép dohányból; a parázsból nem jön egy deka sem. Tehát az idézet azért félrevezető.


A vizipipával kapcsolatban nagyon nagy parasztvakítás folyik, ezt már észrevettem. Szerintem maximum annyiban károsabb, hogy nem kapar a füstje, és ezért többet szívsz el belőle rosszullét nélkül, mint cigiből, és emiatt tényleg kerülhet beléd több méreg. (Hasonló eset a djarum cigi, ami nagyon erős, de nem venni észre rajta, és a kis vékony sz*rtól totál beszédülök ha rendesen szívom, pedig piros marlborohoz szoktam:)


Vagy olyasmi, mint mikor egy ital azért károsabb a többitől, mert nagyon finom és többet iszik belőle az ember...:)

2011. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És sose használtam szűrős szipkát. Valamit biztosan csinál....


Lehet a vízbe kólát / gyümölcsöt / mentát tenni simán. Aromát ad.


Konzolt mindenképp megéri venni.


Biztos károsítja, de én úgy érzem kevésbé, mint a cigaretta.

2011. febr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2011. febr. 2. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi egyszer szőlőlé-energiaütcsi keveréket tettünk a pipába víz helyett :) Csak tejet nem sikerült, mert habzott, amikor szívtuk és undi volt. De amúgy dobjatok bele egy fél citromot, tuti lesz:)
2011. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!