Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő alatt ürül (nek)...

Mennyi idő alatt ürül (nek) ki a marihuána hatóanyaga (i) a szervezetből? Mennyi ideig lehet kimutatni drog-tesztel hogy az illető fogyasztott-e vagy sem a drogból?

Figyelt kérdés
Egy "hozzáértő" ember azt mondta nekem hogy aki akárcsak életében már egyszer szívott füvet, akkor minimum fél évig bármikor kimutatható, más(ok)tól pedig azt hallottam (illetve több netes oldalon olvastam) hogy az maximum 3 hónap, az is rendszeres fogyasztóknál csak. Ha legutóbb december 20-onX-e környékén szív az ember egyet, előtte csak valamikor szept.-okt. környékén akkor se túl sokat, max. 3-4x akkor az most február-március között kimutatható lesz vizeletből? (úgy tudom ott tovább ki lehet mutatni) Mivel az illető nem nagy dohányos, ezért beszámolói alapján talán nem is került elég THC a szervezetébe, ettől még érdekelne a válasz...
2011. febr. 8. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ha az illető magasságához nem tartozik nagy súly akkor előnyt élvez a bomlástermékek ürítésében?"


Akkor élvez előnyt, hogyha alacsony a testzsír százaléka, mivel a THC (és bomlástermékei) zsírban tárolódó vegyület.


A patikás teszt megbízhatóságát nem ismerem.

2011. febr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Egyszeri fogyasztás után két három napig.

Havi egyszeri rendszeres fogyasztás esetén kb egy hétig.

Heti rendszeres fogyasztás esetén kb két hétig.

Napi rendszeres fogyasztás esetén 25-30napig.

2011. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Napi rendszerességgel szívok. 2 héttel tesztem előtt szóltak hogy tesztem lesz.. Úgy voltam vele hogy ezt megszívtam..a tesztem előtti éjjel annyira paráztam hogy bukni fogok hogy aludni sem tudtam..egész este egy percet sem aludtam.. Végső elkeseredésemben elkezdtem vedelni a vizet reménykedve a lehetetlenben. Az este összesen 4 liter vizet ittam meg. Reggel bementem a suliba ott megittam még 6 litert. 10 percenként jártam wc re.. Majd eljött az idő, bementem, pisiltem és negatív lett...
2013. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A THC és metabolitjainak felezési ideje 50 óra. De mivel zsírban oldódik, ezért raktározódhat a zsírsejtekben, így később, amikor valaki például fogy, felszabadulhat a zsírsejtekből, ezért lehetséges, hogy a vizeletből a szerhasználat után akár 1-3 hónap múlva is kimutatható, de ez függ a fogyasztás gyakoriságától. Vérben egyébként 3-8 óráig detektálható.


Részletek: [link]

2014. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!