Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen a cigik erősségi...

Milyen a cigik erősségi sorrendje?

Figyelt kérdés
és lécci az árát is írjátok mellé
2009. febr. 15. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Tüdőrák 40 év múlva ,30 év múlva, 20 év múlva!
2009. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a márkákra gondoltam, de azért köszi
2009. febr. 15. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Márkákon belül is van a gyengétől az erősig minden. Tehát ha az a kérdésed, hogy xy márkájú erősebb-e zx-nél akkor azt mondanám, hogy attól függ...

Színkódok szerint bármelyiknél megtalálod a különböző fokozatokat. Az azonos színűek általában nagyjából egyforma erősek márkától függetlenül. (és az erősség sorrendje: fehér, szürke, világoskék vagy narancs, sötétkék, piros. Persze vannak kivételek)

Ár:

olcsók (mihez képest...) közé tartozik pl a bond és a viceroy ami ~455 ft talán.

a multi, pall mall 550 ft körül

a marlboro asszem 650 ft


Az ismerőseimnél csak ezeket a cigiket látom, jómagam már egy ideje nem élek vele :)

Nem akarlak kioktatni h káros a dohányzás, éljen a tüdőrák meg hasonlók, de 1-2 dolgot nem tudok kihagyni. Ha más nem is érdekel, gondolj arra h a cigitől büdös lesz a ruhád, a hajad, és a bőrön is érezni. A nemdohányzó emberek nagy részét ez baromira zavarja (párkapcsolatnál pl nagyon sokat számít annak aki nem bagózik). A fogaid besárgulnak majd. A tüdőkapacitásod csökken (könnyebben kifulladsz).

És mindezért még jó pénzt is ki kell adni.


3 szóval: büdös-káros-drága

akkor mi a jó benne?


Én utólag sajnálom hogy akkoriban (13-21 éves koromig) cigiztem. De téged nem akarlak kioktatni, nincs is jogom hozzá, kérlek ne vedd annak.


24/L

2009. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a szép válasz, én is13 éves vagyok.. nem is cigizek, csak néha-néha két szál nagyobb baráti társaságban..
2009. febr. 16. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

kék bond-om van jelenleg és 460 Ft/doboz.. Szerintem attól, hogy olcsóbb nem rosszabb mint mondjuk a multi .. sőt nekem jobb. Philip Morris szokott lenni még néha az 520 abból van sárga, kék, piros .. erősségben is ilyenek.

de mondjuk nekem napi 2-3 szálnál több nem fogy ezért a pénz se megy annyira de jó lenne már letenni

2009. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az doboz oldalán fel van tüntetve egy kis négyzetben a kátrány, nikotin, és a szénmonoxid-tartalom(milligram/szál). Úgy rémlik, hogy 1-10mg érték között változhatnak külön-külön ezek az összetevők, a legrosszabb, amikor mindhárom érték 10-hez közeli! Értelemszerűen minél magasabb a nikotin tartalom, annál erősebb, bár ez szubjektív, mert szerintem a magasabb szénmonoxidtartalom is számít, mert a vér hemoglobinjából több kötődik meg így, és attól is be lehet szédülni, hogy, ha nincs elég oxigén az agyad számára:S.


A legelső válaszolót nem tudom miért pontozták le olyan sokan, nekem tetszett amit írt.:) Szerintem csak viccből írta, hátha néhányan a fejükhöz kapnak, és megpróbálnak leszokni.:D

2009. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Az előző vagyok.

Bocs, a nikotin szintjét rosszul írtam: megnéztem egy fehér bondos dobozt Kátrány:1mg;nikotin:0,1mg;szénmonoxid:2mg/cigaretta.

Gondolom, nikotinból sok lenne 10 mg (lehet, hogy az már megölne egy embert).

2009. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

bond: 445 ft [a "slim" (vékony) 10 ft-al drágább.]

LD [ebben nem emlékszem a sorrendre, de van narancs, zöld, lila...] ára: 435 ft [legalábbis mikor legutóbb azt vettem annyi volt.]

pall mall : 555 ft

multifilter : legutóbb 540 ft volt.

többet nem tudok most felsorolni, mert ezeket szoktam szívni. [mindegyikből zöldet, mert a mentolosat szeretem.]


zöld bond vékony

kátrány 6

nikotin 0,5

szénmonoxid 5


zöld bond "normal" méret

kátrány 8

nikotin 0,6

szénmonoxid 9


zöld LD

kátrány 7

nikotin 0,6

szénmonoxid 8


zöld pall mall

kátrány 7

nikotin 0,6

szénmonoxid 7


zöld multi

kátrány 6

nikotin 0,6

szénmonoxid 6


általában a zöld és a kék egyforma mennyiségű.. [annyiban különbözik csak, hogy a zöld az mentolos. [szerintem finomabb..]


remélem tudtam segíteni

2009. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
thx . pusssz
2009. márc. 2. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
a normal zöld bond 540:/
2010. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!