Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy júliustól megtiltják a kocsmai, vendéglátói cigizést? (link)

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 25. 14:54
1 2
 11/16 anonim válasza:
10%
én sosem dohányoztam,még a családban,barátok között, közeli ismerőseim között sincs dohányos. valahogy így alakult az évek folyamán.azt hiszem kerültem is a dohányosok társaságát.nagyon örülök,hogy végre eljutottunk eddig,hogy ha be akarok ülni fél órára munka után valahová egy teára akkor nem kell utána hajat meg kabátot mosnom ,mert mindenem full büdös. alig várom ezt a napot :)
2011. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Tudom, nem jó példát fogok felhozni, de talán van ebben valami: Egy gyereket se tudsz tiltással nevelni. Egyszerű a dolog, jobban érdekli az, amit tiltanak, illetve a csak azért is elv. Hát velünk dohányosoknál se a tiltás eszközeit kellene alkalmazni, hanem a tudatos nevelését.

A dohányzás kultúráját kellene megtanítani az embereknek. SOHA nem dohányzom olyanok társaságában akik nem dohányoznak, nem dohányzom zárt térben, és nem dobom el a csikket az utcán.

Pont ma volt szerencsém Pesten járni. Hát a sok nagyokost kivezetném, hogy nézzen szét. Patyolat tiszták a megállók elvétve 1-1 cigi csikk. De a megállótól X méterre egy sávban csikk fövennyel találkozhatunk. Kérdem én, ez a megoldás?

2011. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nagyon is jó !! Nem kell másokat is szennyezni evvel a szörnyű szaggal meg füstel !!
2011. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem értem kocsmákban miért kell...Ha sok kis antidohányos genyó félte a tüdejüket,ne járjanak kocsmába, nem egészségmegörző klubok.Miért kell megfosztani az embert attól,hogy a söre mellet ,cigizzen a törzshelyén. Lefogadom ,hogy akik a törvényeket hozzák életükben egy romkocsmában ,egyetemi kocsmában , zugkocsmába nem voltak. Ezeknek megvan a maguk stílusuk. Akiket zavar a cigifüst, azok járjon kávézóba. Tiltsák meg ott.
2011. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Örülök neki, majd én rászólok arra aki cigizik, amikor kávézóban, vagy máshol vagyok, betartatni a nem dohányzó állampolgároknak kell mivel nekünk alkották, hát tegyünk is érte, hogy jobb legyen nekünk.
2011. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem jó megoldás a dohányzó/nemdohányzó rész? Elég messze egymástól, esetleg ajtóval elválasztva a dohányzó, úgy, hogy aki nem dohányzik, ne kelljen rajta keresztül mennie. (pl budiba vagy a pulthoz) Amelyik étterem vagy kocsma nem tudja ezt vállalni, ott az egész helyen legyen tilos a cigi. Egyébként én nem dohányzom, de én is szívtam 9 évig és meg tudom érteni, milyen kellemes is a sör mellé egy jó bagó. És mondjuk nem az utcán, a viharban. Jogunk van a dohányfüst mentes környezethez, ez tény, de ha lehet, adjuk már meg a dohányosoknak is ezt a lehetőséget. Teljes tilalom?? Abból még sosem sült ki jó dolog...
2011. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!