Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Átlagosan hány év dohányzás...

Átlagosan hány év dohányzás múlva halnak meg az emberek a dohányzás miatt?

Figyelt kérdés
csak úgy körülbelül
2011. ápr. 3. 23:04
1 2
 1/11 Keeper ***** válasza:
100%

szerintem nem létezik ilyen, mint átlagos dohányos évek utáni halálozás.

Régen füstszűrő nélküli igen erős cigiket szívtak, akár napi több dobozzal.

Egy idős úr mesélte nekem egyszer, hogy annak idején az ő nagyapja fél liter bor+ fél liter tejjel kezdte a napot. 3 doboz olyan cigit szívott naponta. 80 valahány évesen halt meg, természetes halállal. Az apja életében nem ivott nagyobb mennyiségű alkoholt, valamint messziről kerülte a dohányfüstöt, és 40 éves korában elvitte a szívroham. Ja igen, ezzel a 70 éves idős úrral kórház udvaron találkoztam, mikor kimentem rágyújtani, ott kint cigizett.

Szerintem nem a dohányzásba halnak az emberek. Az legfeljebb növelheti a kockázatát.

2011. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Hány év dohányzás múlva" = "Hány év dohányzás után"...


Ki előbb, ki később. Van, aki 8 év, van aki 25 év, van aki 45 év dohányzás után hal meg. De vannak még ettől is eltérő számok, de azokat most nem sorolnám fel, mert soká tartana. Meg attól is függ, hogy milyen az immunrendszered, hányat szívsz naponta, hogyan táplálkozol, mennyi alkoholt iszol mellé, mennyire stresszes az életed, mennyire van hajlamos az érrendszeri és szívbetegségre, stb stb stb. Az biztos, hogy nem használ az egészségnek.

2011. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0-122 év.
2011. ápr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tyler913 ***** válasza:

Ahogy elottem is irtak,ezer meg egy tenyezo jatszik ossze,amikor egeszseg vagy betegseg temarol van szo.


A kerdeseden latszik,mi a rossz abban,hogy prevencio cimen egyszeruen hazudnak az embereknek a cigirol.Ugyanis a dohanyzas nem halalos.Nincs olyan,hogy szivod es akkor x ev mulva biztosan meghalsz.Ettol fuggetlenul persze egeszsegtelen dolog,hiszen tobb betegseg kockazatat noveli (tudo-es egyeb rakok,szivroham,inysorvadas,stb).

De a lenyeg itt az,hogy csak kockazatot novel.Az,hogy vegul ebbol lesz-e valami csunya betegseg,rengeteg mas tenyezon is mulik.

2011. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 JulesM111 ***** válasza:
Én 32 éves vagyok, dohányzom, még élek.
2011. ápr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35 vagyok, és már se lakásom, se munkám. szinte meghaltam. és cigizek.
2011. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ok...kösz a kedves válaszolókat...néhány volt csak ilyen...
2011. ápr. 4. 17:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Édesanyám 57 éves, közel 40 éve szívja azt a szart, még él. A testvére tüdőrákban halt meg nem olyan rég, ő is több, mint 30 évig dohányzott. De ismerek olyat, aki az életében egy szál cigit sem szívott el, a felesége sem, és 65 évesen szintén tüdőrákban halt meg.
2011. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, egyébként meg inkább a genetika, mintsem az adag kérdése. Persze, azért van különbség napi 2 szál, és napi 2 doboz között...
2011. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A dohányosok átlagosan nyolc évvel élnek rövidebb ideig, mint a nemdohányzók" - Demjén Tibor: Dohányzás Visszaszorítása; Országos Egészségfejlesztési Intézet; 2007


"„Az Egészségügyi Világszervezet – idézve Doll és Peto korszakalkotó tanulmányát – úgy tartja, hogy minden második rendszeresen dohányzó egyén dohányzása miatt fog meghalni” – írja Dr. Szilágyi Tibor az Országos Egészségfejlesztési Intézet dohányzással foglalkozó kiadványában. Ezek a számok riasztóan magasak, ha figyelembe vesszük, hogy 2005-ben a felnőtt lakosság 36%-a vallotta magát rendszeres dohányosnak, ami hozzávetőlegesen 3,060,000 embert jelent, amihez még hozzájön a 18 éven aluli rendszeresen dohányzók száma, melyről csupán becslések vannak."

2011. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!