Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szoktassam le a szüleimet?

Hogy szoktassam le a szüleimet?

Figyelt kérdés
Anyukám és apukám is cigizik. Ők is nagyon jól tudják, h mind magukra, mind a környezetükre káros hatással van a cigi. Mint gyerek, mit tehetek, h leszoktassam őket?
2011. ápr. 25. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondd nekik, hogy szeretnéd, ha lennének nagyszülei a majdani gyermekeidnek.
2011. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Hány éves vagy?

Nem tudnál elköltözni? Mondjuk nagyszülőkhöz, vagy ilyesmi?

Megmondanád szüleidnek, hogy vagy leszoknak, vagy elmész... Persze kezdetben elég ha kevesebbet szívnak...


(Nem értem hogy lehetnek ilyenek az emberek, hogy még a saját gyerekükre sincsenek tekintettel. Azért az tök jó, vagyis hogy nagyon-nagyon becsüllek, hogy te ezt nem tartod jónak és leszoktatnád őket! Sajnos más a helyedben természetesnek veszi a dohányzást, ebbe nől bele és maga is dohányos lesz. Te sose szokj rá!!!)

2011. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második, ez a zsarolásos dolog nagyon rossz és éretlen ötlet, remélem, te nem ilyeneket csinálsz a a saját életedben.


A függőséget nem lehet csak úgy egy tudatos döntéssel törölni, hanem keményen meg kell dolgozni érte.

A kitartás nagyon fontos...

2011. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ők maguktól nem akarnak, akkor sajnos te semmit nem tudsz tenni...
2011. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
14 vagyok, és már elgondolkodtam a zsarolásos dolgon, persze nem ilyen szinten. De rájöttem, hogy ez hülyeség. Mindenesetre annyit sikerült elérniük a szüleimnek, h még életembe nem próbáltam ki a cigit, azért már most undorodok tőlee.:S
2011. ápr. 26. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:

22:20-as!

Jó, hogy nem tapsol is még, hogy dohányoznak a kérdező szülei... Éljen a függőség! Sajnáljuk szegényeket! Sőt állami pénzen legyenek gyógyítva, majd ha netán még rákosak is lesznek, mi?! Gratula!


Tudod egye fene, szívják, amíg nem nekem kell szagolni. De az is baromira felháborít, hogy mások saját családtagjaikat ennyire nem veszik tekintetbe. Főleg egy gyereket. Ez gusztustalan.


Pl.

Vonatok kerékpárszállítójában tilos a dohányzás, mégis a sok szemét bagós odajár pöfögni. Egyszerűen nem képesek befejezni, más normális ember meg kénytelen tőlük cigifüstösen munkába menni. Undorító. Na, egyetlen egyszer mégis elnyomták a cigijüket: Mikor az egyik ősdohányosnak a kövér unokája is ott volt. Akkor volt bennük annyi, hogy akkor ne. Szóval nagy paraszt mind, de a fejlődés alagsorában előre léptek már annyit, hogy LEGALÁBB A SAJÁT kölkükkel nem szagoltatják közvetlenül a füstöt. Gondolom ezek akkor az otthonukban is képesek legalább a gyerekükre tekintettel lévén kimenni és nem a lakásban pöfögni. Ez már egy szint legalább, bár ez is gusztustalan.


Szóval nem tudom mit lehetne tenni, de annyi szent, hogy egy 14 éves gyerek elköltözési zsarolása sokkalta felnőttebb dolog, mint azt mondani, hogy ó hát a függőség ellen csak keményen megdolgozva lehet küzdeni. Hát küzdjenek érte, legalább a gyerekükért legyen már kitartás bennük, ha más más emberekért nem.

Ha a gyerek kérésére nem próbálnak leszokni rajta, még csak el sem gondolkodnak, akkor igenis, költözzön a gyerek a nagyszülőkhöz, ha esetleg vannak neki, és majd talán az az akaratgyenge - és szerinted érett - felnőtt majd elgondolkodik!

2011. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ugyan ebben a helyzetben vagyok mint a kérdező..én 15 vagyok.már kicsi korom óta próbálom őket rávenni és én sem cigiztem még és soha nem is fogok mert undorodom tőle.nem értem miért csinálják ezt a szüleim.olyan érzésem van mintha nem érdekelném őket.
2012. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!