Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy engedjék meg hogy vegyek egy vizipipát?

Figyelt kérdés
kösz
2010. júl. 21. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Először írd meg,hány éves vagy.17 éven alul ne is reménykedj.
2010. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
sehogy... ne vegyél vizipipát :-)
2010. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

óó,14 vagyok.

A suliba már mindenki próbálta /most nem azért akarok venni,mert már mindenki próbálta,mondjuk úgy is azt fogjátok hinni :P / na mindegy,de mikor még suli idő volt mindig hívtak de nem mentem.Na valaki ötlet hogy hogy vegyem rá őket?

2010. júl. 21. 10:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen természetes,hogy nem engedik.Menj át a haverokhoz,náluk majd tudsz vizipipázni.
2010. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom nem akarják, hogy átszokj a dohányzásra, a cigről az alkoholra, az itókáról a fűre, a zöziről a keményebb szerekre...

De azért tény, hogy ez nem így megy, magyarázd el nekik, hogy a vizipipa nem annyira káros (valójában majdnem ugyanannyira káros), mint a cigi, közösség kovácsoló ereje van, a rászokás veszélye minimális, és te csak vizipipázni akarsz, nem drogozni... Gondolom nem tudják pontosan, hogy miért is olyan jó a vizipipa, meg van egy olyan sztereotípia az emberekben, hogy a vizipipások drogosok is egyben...

Magyarázd el, hogy ez nem így van, esetleg menjetek el egy olyan kávé, vagy teaházba, ahol lehet vizipipázni, és próbáljátok ki. :)

Mondjuk azért hozzá kell tenni, hogy ez egy luxus cikk, és az ára is elég nagy, azt is gondolhatják a szüleid, hogy ez csak egy alkalmi fellángolás, megveszitek 4-12 ezer Ft-ért (és ez az alsó kategória, ezek olyanok is) a vizipipát, 3X használod, aztán meg a polcon porosodik... Szóval érthető. Ha nem álltok túl jól anyagilag, akkor nem a vizipipa a legfontosabb. Ilyen szempontból az a megoldás, hogy szülinapodra, karácsonyra kéred, vagy valami hasonló ünnepre hivatkozva.

2010. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha esetleg dohányzol, és a szüleid tudják, akkor szerintem ez már nem oszt vagy szoroz.

Abból gondoltam, hogy ezt elmondtad nekik mit szeretnél.

Szerintem azért nem engedik, mert ált. a fűvel szokták összefüggésbe hozmi.

Persze azt is lehet benne szívni, de abba illatos keleti dohányt szoktak rakni. :)

Azt még sok nemdohányzó ember is kipróbálja.

Hogy, hogy vedd rá őket? Mond meg, hogy nem füvet akarsz bele tenni.

2010. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szülinapomra kérném.Hát igen, fater már egyből mondta hogy szó se lehet róla, mert utána jön a cigi meg már ez is az.De köszi hogy írtatok még jöhetnek a válaszok.Ma még próbálkozok,mert anyu már engedi sőt ő is fizeti :D.
2010. júl. 21. 10:42
 8/15 haggyámán ***** válasza:
83%

Ha nem arra, hogy te is kipróbáld, akkor miért is? Csak, hogy legyen? Az akkor felesleges pénzkidobás. Vagy vegyél és próbáld ki, vagy ne vegyél és ne hazudj nekünk. Ez egy anonim oldal, nem tudjuk ki vagy, nem kell tenni a jókisfiút. :)


Amúgy 14 évesen nem hiszem, hogy engednék a szüleid. Iskolaidőben miért nem mentél?

Apud pedig téved, a vízipipa nem káros. És utána nem jön a cigi. Kipróbáltam, és érdekes, semmilyen kényszert nem érzek, hogy cigizzek.

2010. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
82%
Nálunk volt drogprevenció a suliba és a csávó aki tartotta mondta, hogy a vizipipa károsabb mint a cigi, szóval aki azt mondja, hogy nem az vagy nem tudja vagy hazudik, amúgy ez a tv-ben is volt.
2010. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
65%

Szerintem sehogy. enyém sem tudja, de amit anyu nem tud, az nem fáj neki ^^

14/L

2010. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!