Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigarettában van MAOI?

A cigarettában van MAOI?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
MICSODA?:D
2011. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan miért lenne benne antidepresszáns?Különben is , aMAOIt dohányzásról való leszokásnál is ajánlják.Így nem lenne jó üzlet a dohányiparnak, ha belekevernék.
2011. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én azt olvastam Harman van benne. az egy maoi. és azt is hallottam hogy azért kapsz rá maoi-kat mert erre is rá szoksz és könnyebb abbahagyni ha egy ideig pótolják.
2011. ápr. 26. 17:11
 4/5 A kérdező kommentje:
a maoi nem feltétlen csak antidepresszáns. természetben előforduló alkaloida.
2011. ápr. 26. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A füstben csekély mennyiségben előfordulhatnak MAO gátló hatású anyagok, de nem ez nem jelentős, hiszen akkor nem lehetne például húst sem enni annak, aki dohányzik :)


Első: A MAOI az a monoamin-oxidáz enzimet gátló anyagok gyűjtőneve. Ez az enzim meggátolja, hogy a szervezetedbe kerüljön csomóféle méreganyag, de emellett szerepet játszik a szerotoninháztartás szabályozásában is. Ha ez az enzim gátolva van, megnövekszik a szerotoninszint, annak a hatását meg lásd az ecstasynál. MAO gátlót alkalmaznak az ayahuasca nevű pszichedelikus drognál is, mivel a fő hatóanyag, a DMT, ha jelen van a szervezetben a MAO enzim, akkor nem tud felszívódni.

2011. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!