Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vizipipa vagy a cigi rosszab...

A vizipipa vagy a cigi rosszabb? mennyivel? Miért?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 19:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

10:54


Ajánlom figyelmedbe, hogy azt a cikket (és a WHO-sat is) egyrészt fizetett (dohánycégek által...) kémikusok végezték, előre meg volt "véve" az eredmény. Másrészt az idiótája elégette a VP dohányt és úgy mérte a káros anyag szintet a barom. Pedig aki életében látott már VPt az tudja, hogy nemhogy nem ég el a dohány benne, hanem még csak meg sem ég, ha jól csinálod...


Ennyit erről.

2011. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem leszel a vizipiputól büdös...mivel szűrt füst,és általában gyümölcsös vagy csokis...stb...

Nekem a függöny sem szívta be...

2011. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Aki szerint a vízipipát füvezésre használják az még valószínű soha nem vízipipázott. Én nem cigizek (csak pár szálat szívattak el velem régen haverok) viszont néha vízipipázunk. Szerintem a fő különbség az, hogy a cigit azért szívják az emberek mert már rászoktak, a nikotinfüggőségen kívül mást nem tudok elképzelni hisz förtelmes íze van mindnek... a vízipipát pedig azért szívják mert finom íze van és jó társasági tevékenység körbeadni a szipkát. A pipa nagy előnye még, hogy nehezen lehet rászokni (ha egyáltalán lehet), mert ugye nincs mindig kéznél, az egy szertartás. Füvezésre visszatérve, haverok szerint vízipipából füvezni az már sok, azt külön kell szívni. Állítólag. Én még nem próbáltam, talán majd egyszer.
2011. ápr. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Akkrann válasza:
100%
a vízipipa dohányokban nincs kátrány
2011. máj. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
így van, kátrány nem is lehetne benne, hiszen a ciginél a kátrány nagy részét az égő papír teszi ki. A VP dohányban csak nikotin van, elenyésző mennyiségben. (Kb. 0.1 mg)
2011. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Én azt mondom hogy ha MINŐSÉGI cigit szívsz akkor semmi gond vele...Gondolok itt a Pall Mall-ra Dunhill-re...Ezek drágábbak de MINŐSÉGI, szóval nem olyan káros, mint egy Bond vagy egy P20-as, vagy egy szimpla töltött ciginél!

Én a vp-t is utálom...hány ingerem van tőle, de amúgy ott végül is egy szén adja a füstöt!! És nagyobb füstöt csinál! Igaz hogy ízesítve van...

2011. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Attól függ.

Önmagában ne gondoljunk semmi olyanra, hogy a vizipipa nem káros.

Minden káros, ami füst formájában érkezik a szervezetbe.

A cigaretta füstje rendkívül forró, s összetétele sem túl tiszta, + kátrány&nikotintartalma elég nagy ahhoz, hogy igen káros legyen.

A vizipipa csupán akkor rosszabb, ha NAGYON GYAKRAN használod, gondolok itt napi 4 pipára. Azonban továbbá attól is függ, h mekkora a pipa mérete, ugyanis a pipánál is érvényesül az a szabály, hogy minél nagyobb, annál JOBB. =P

A nagyobb méret során hosszabb utat tesz meg, ráadásul a nagyobb mennyiségű víz az 1-2g-nyi eltérésű dohánymennyiséget jobban tisztítja (ha nem tisztítaná, mitől sárgulna be a víz egy idő után ? -.-' Elnézést, ez személyes probléma, annyi helyen olvasom a sok okost h.: Nem is tisztítja a víz! Faszt nem...) Továbbá jobban le is hűti a szén által keletkezett füstöt. Ezáltal a beszívott füst jóval "hidegebb", mint a cigarettáé. A "hideg" füstben kevesebb rákkeltő anyag található.


S.S.: A vizipipa akkor rosszabb, ha napi x rendszerességgel használod. Amúgy szinte minden szempontból a cigaretta rosszabb.


Ui.: Halkan megjegyezve, ha sportolsz rendesen és tömöd magadba a C-vitamint, akkor a "veszély" igen magas százalékban lecsökken. Mindkét esetben.

2011. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

A cigi az ami káros én 4-éve cigizek.

De kipróbáltam a vp-t is és az jobban tetszik csak most per-pill nincs rá pénzem úgy hogy én maradok még egy darabig a ciginél de azt mondom JOBB a VÍZI PIPA!!

2011. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A cigi tüdőrákot okoz, a vizipipa meg torokrákot. Épp ezt kutatja az egyik tanárom.
2011. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

sztem a cigi károsabb!

de ajánlom a figyelmedbe h ne legyél bebaszva mikor vp-zel mert akk biztos azt az ízt fogod érezni vagy két napig(ugyanis a dohány ízesített) és attól eszedbe jut h bevoltál baszva és szarul voltál és akk megint rád jön a rosszul lét. én így jártam. másodjára nem voltam bebaszva, csak picit...

2011. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!