Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás NEM ANNYIRA...

A dohányzás NEM ANNYIRA káros, mint ahogy ezt állítják?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom, sose dohányoztam, csak érdekel.

Sokan azt mondják, régen nem volt ennyire dohány ellenes a világ, a média, meg az orvosok.

És sokan azt mondják vannak akik 40-50 évig dohányoznak rendszeresen, és semmi komolyabb bajuk nincs, sőt dohányzás mellett is lehet 90-100 évet élni.

Komolyan nem annyira káros a dohányzás, mint ahogy ezt mondják az orvosok, média, meg a világ?


2011. ápr. 30. 19:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Károsnak káros, a betegségek a génektől (is) függenek.
2011. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Dohányosként is belátom, hogy nagyon káros, de az is biztos, hogy rátettek erre mégegy lapáttal, hogy még inkább károsnak lehessen mondani.
2011. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
nem dohányzok, de ahogy elnézem mindenre rátesznek, a sok BIO mániás szerint még chipstől is rákos leszel...
2011. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%

De, annyira káros.

Az én nagyapám is 60 évet végig bagózott, gyakran napi 2 dobozt is elszívott és nem a tüdeje vitte el. Szinte sose kellett orvoshoz vinni. Nem úgy mint nagymamámat aki csak szagolta ezt a füstöt mégis 3 havonta kórházban kötött ki miatta.

Ezt nagyon nagy részben a genetika befolyásolja. Vannak túlélő típusú emberek akik mindent kibírnak, de ez nem garancia arra, hogy bárki másnak se lesz baja a bagótól.

A valóság az, hogy a tüdőrákosok 95%-a a cigi miatt lett rákos (ha jól emlékszem 2007-es statisztika) és a tüdőrák még mindig a leggyakrabban előforduló rákbetegség, az egész világon.

2011. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%
Igen, a chipstől is rákos leszel. Nekem nagyon utánanézni a dolgoknak mert a legtöbb vállalat be is vallotta.
2011. ápr. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a nagypapám rákban halt meg, a nagymamám ő ugyan sosem cigizett, de mivel passzív dohányos volt ő is meghalt rákban. Azt nem tudom pontosan, talán tüdejére ment rá.:S

Szóval igen káros. Csak ahogy előttem is írták, a genetikától is függ nagyrészt!Van aki tényleg kibír mindent, és vannak a gyengébbek. Azon kívűl még utálom, ha az utcán az arcomba fújják a füstöt, mert a szagától is mindig írtóztam. Mellesleg a fogaknak sem tesz jót.

2011. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

Régen egyrészt alacsonyabb volt az átlagéletkor, másrészt a dohányzás nem csak tüdőrákot tud okozni... Hanem szívrohamot, érproblémákat, áttétes rákokat...


Aztán ha nagypapa nem köhögött csak simán puff meghalt (mondjuk szívrohamba) azt nem kötötték össze a bagóval.

2011. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 tetris ***** válasza:
39%

Méghogy a dohányzás nem annyira káros? Saját magadat nem csaphatod be! Nagyon is jól tudod, hogy de, igenis annyira káros. Mégis miben reménykedtél, hogy milyen válaszokat fogsz kapni? Talán azt, hogy még jót is tesz?

Na, ez most nem jött be.

Vedd tudomásul, akármilyen nehéz is, hogy a dohányzás igenis káros. És igen, annyira!

2011. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
71%
100 éve is dohányoztak már az emberek, viszont kevesebb szemetet ettek meg, a kettő mjadnem olyan káros, csak ezt jobbaqn fel lehet fújni.
2011. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

anyám egyik barátnője dohányos volt, napi egy dobozzal szívott el, ami nem is vészes. nem lett rákos, és szívinfarktust se kapott. Stroke-ot kapott.


Nagyon dúrva volt, szombaton beszélgettem vele, mondott egy két furcsaságot, de nem vettem komolyan, mindenki elszólhatja magát. Vasárnap már összevissza beszélt, azt se tudta milyen nap van. bevitték a kórházba (saját lábán ment be)4 napra rá hív anyám, hogy meghalt. 50 éves se volt... a cigi nem káros... persze...

2011. máj. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!