Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vizipipától visszaeshetek?

Vizipipától visszaeshetek?

Figyelt kérdés

Két év dohányzás után (napi 1 doboz) leraktam a cigit. 3 hete nem gyújtottam rá, már sokkal jobban érzem magam, nagyon nagyon ritkán érzem azt, hogy de jó lenne elszívni egy cigit. Barátaim hívtak vizipipázni a hétvégére és nem tudom mit mondjak. Az lenne a kérdésem, hogy újra előjöhetnének tőle az elvonási tünetek vagy sem? Nem szeretném előröl kezdeni ezt a pangás mizériát...

Ha nem kéne, akkor meddig nem ajánlott? (Elsősorban a nikotinhiányra gondolok itt. Bár azt a kifejezett nikotin-éhséget amit az első pár napban éreztem már réges-rég nem.)

Kérem, olyan válaszoljon akinek van rálátása, esetleg tapasztalatból tud írni. Köszönöm előre is :)


2011. máj. 6. 15:31
 1/5 Bányai Károly ***** válasza:
Nem hinném. A vízipipa töltelék alig tartalmaz dohányt, és amire átjön a vízen, addigra még kevesebbet. A fizikai nikotinfüggőség kb. két hét alatt elmúlik, utána már csak a megszokás hiányzik. A vízipipa annyira más élmény, más íz, ráadásul nikotin is alig van benne, hogy nem hiszem, hogy visszaszoksz. Én 12 éve pipázom, és abban van nikotin rendesen, de nem szoktam rá, gyakran előfordul, hogy hetekig nem gyújtok rá. Szóval szerintem a vízipipától kizárt, hogy visszaszokj a cigire.
2011. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Igen ilyenről hallottam én is, valami olyasmit olvastam, hogy a bolti cigarettában rengeteg más függőséget okozó anyag is megtalálható emiatt ilyen erős a függőség. Aztán lehet, hogy butaságot mondok :) Minden esetre köszönöm

2011. máj. 6. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! A v.pipa dohány melasszal felvan ásztatva, ettől a többszörösére duzzad, ettől lesz ilyen nyálkás, nedves, emiatt nem lehet magát a dohányt meggyújtani közvetlenűl és ettől lesz testes aromás füstje! Az a mennyiség ami egy átlagos, hétköznapi kerámiában belemegy kb. 1 szál ciginek felel meg, talán kevesebbnek és maga dohány és átvan mosva és mégegyszer megszáritva ami aztjelenti hogy a nikotin mennyiségének a 90%-át elveszíti, azon kívül még vannak a további kémia és mechanikai szűrő hatások, értem ezalatt a vizet és a hosszú szívócsövet amiben tovább lerakodnak a káros anyagok, egyébként ezért is egésségesebb a pipa mint a cigi, azon kívül hogy nem szívod a papirt is ami a kátrányt tartalmazza és minél hosszabb a pipa szára annál jobb! Visszatérve a v.pipára, van még egy olyan tényező, méghozzá az hogy ha baráti pipázásról beszélünk akkor nyilván ez a mennyiség még meg is oszlik köztetek! Ha 3-4 pipát is elszívtok egymás után lehet hogy kb. annyi nikotint fogsz a szervezetedben juttatni kb. 5 óra leforgása alatt mintha 1 slukot szívtál volna egy cigiből!

Tapasztalatokról pedig: Én nem cigizem csak pipázom, sosem éreztem hogy cigizhetnékem lenne, de nem is szokta soha rá a multban. Egy barátom cigizik és pipázik is rendszeresen, de ő nem is akart igazán leszokni egyikről sem! Egy másik barátom pedig régen sokáig láncdohányos volt, miután az édesapja meghalt pont emiatt azonnal letette és azóta nem is gyújtott rá, ez kb. 6 éve történt, kb. 1 éve szokott v.pipázni otthon, átlagosan napi 1-et, az elején nagyon vonakodott amikor még nem volt neki és mi pipáztunk és kínáltuk mert pont ugyanattól félt hogy nem fog e vissza szokni vagy nem fog e rá vágyni, azóta megtetszett neki a dolog, vett is magának egyet otthonra de azóta sem szívott el egy szál cigit sem!

2011. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megejtettük a pipázást. 3 hét után nagyon jól esett ismerősként köszönteni azt a kellemes érzést, amit a pöfékelés okoz. Miután hazajöttem előszedtem a sajátot is, azzal is elfüstöltem egy órát kb. Hát mit mondjak. Elég érdekes. Nem azt érzem, mint a ciginél, hogy kattogok egy szál cigiért, hanem csupán annyit, hogy de jó lenne gyújtani még egyet. De könnyebben megállható, nem hinném, hogy ebből újra függőség lesz. És köszönöm neked is 2. válaszoló! :)
2011. máj. 7. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Shiazo-t. Abban még nikotin sincs.
2011. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!