Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az alább leírt tulajdonságokka...

Az alább leírt tulajdonságokkal mennyire valószínű hogy a cigaretta miatt valamiféle betegségem van/lesz?

Figyelt kérdés

Szeptember óta cigizgetek. Nagyrészt haveri befolyás miatt. Általában inkább hétvégenként bulikban cigiztem, 3-4 szál ment el körül-belül. A legextrémebb eset az volt, amikor egy osztálykiránduláson 1 nap alatt 1 doboz elment. Többször is próbáltam abbahagyni, most tényleg véglegesen abbahagytam, mert érzem, hogy baj lesz, ha nem teszem meg.

Nemrég voltak olyan napok, hogy 5-6 cigi volt egy nap, és ez néha néha 1-2-3 napig.

Pl tavaszi szünetben, vagy most hétvégén.

Néha meg-meg fájdul a tüdőm, a cigi általában kaparta a torkomat, az utóbbi időben szerettem kicsit tovább lent tartani a füstöt, jobban ellazított.

Most nagyon félek hogy tüdőrák alakulhat ki, vagy akármi más. Kérlek segítsetek, hogy egy betegség mennyire valószínű!!!

Sok haverom sokkal keményebben dohányzik, és szinte minden nap, és az nyugtat, hogy nekik nincs bajuk, nincs még olyan ismerősöm, akinek emiatt lett volna baja. KÉRLEK NORMÁLISAN VÁLASZOLJATOK!


2011. máj. 12. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyugtasd magadat a barátaiddal, majd lesz nekik is. Átlagban 10 évvel is megrövidítheti az életkort, ráadásul nem csak tüdőrákot okozhat, hanem gége, nyelőcső, és akár hólyag rákot is. Tudod, soha nem azt kell nézni, hogy az én öregapám mindig cigizett és 100 évig élt. Azt vedd alapul hogy 100 emberből 90 - nek baja lesz, tíznek pedig csak jó esetben krákogása és szürkés bőre. A tüdejüket mint biológus volt már szerencsém látni pár elhalálozottnak, minden dohányosnak megmutatnám egyszer élőben. Hagyd abba, inkább igyál meg egy pohár minőségi vörösbort néha, az még jót tesz a szívednek is.
2011. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen rövid idő alatt nem lehet tőle betegséged, ne aggódj. Viszont minél hamarabb tedd le és biztasd erre a barátaidat is!
2011. máj. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kb. 5 vagy 6 éve cigizem, mostanában gondolkodok, hogy le kellene tenni, mivel faterom karácsonykor enyhén beparáztatott.(mondjuk ő elég keményen cigiz, meg anyum is cigizik, bár ő inkább kocadohányos).

Szóval a sztori: Fater csajának a keresztlánya (23, mint én), rossz a pajzsmirigye, elment orvoshoz és tüdőrákot diagnosztizáltak.Semmi baja nem volt, 1 hét múlva véreset köpött és meghalt.Mivel nekem is rossz a pajzsmirigy-működésem, nem gyengén paráztam be!

De te ne aggódj, ennyi idő után nem valószínű, hogy kialakult tüdőrák.

2011. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyitől nem lesz bajod,de minél hamarabb hagyd abba,mert ha így fojtatod,akkor lehet,hogy kialakul valami nagyobb baj!
2011. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!