Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kb 3 hete cigizek,2-6 szál...

Ábrahám Ákos kérdése:

Kb 3 hete cigizek,2-6 szál naponta a tüdőm alapból gyenge 50-70 % a a normálnakmit ajánlatok? 15 éves vok. ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Sürgősen haggyam abba vagy csak figyeljek hogy ne legyen 10 szál fölött naponta? Szívtam má Ernte 23-at (12|1,0|11) asszem de legtöbbször ezüst marlborot szívok.

Nem szeretnék 5 év mulva tüdőrákban meghalni de sztem ha nem szívom 10 évig nem lesz nagy bajom. Vagy igen? Mit gondoltok?


2011. máj. 16. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne cigizz. 15 évesen meg végképp ne.
2011. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én is ezt tudom javasolni...még ha keveset is szívsz naponta de huzamosabb ideig az ugyanugy árt a tüdődnek és max nem 10 év múlva, hanem 15 év múlva leszel rákos....már így is sokkal növelted az esélyeidet hogy kialakulhasson a rák....
2011. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Eleve nem kéne dohányozni, de te még beteg is vagy, és tudsz róla. Azt mondod, nem akarsz tűdőrákban meghalni? Akkor felejtsd el a cigit, találj más pótcselekvést, ami nem káros!
2011. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

(Minden kis köcsög marlborot szív.)


Egyébként tényleg nem ártana abbahagyni. Nekem szívritmuszavarom van, az orvos azt mondta, szokjak le, de szépen fokozatosan. Én is hülye vagyok, mert nem teszem, de 6 éve dohányzom, és már érzem az eredményét.

Szokj le, most még rá se szoktál igazán. Csak tetszik. Még könnyen leszoksz.

2011. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Most tedd le a cigit amíg nem szoktál rá mert később már ez elég nehéz lesz,hamár nagyon rászoksz.Ha 10 évig szívod utána már nem fogsz tudni leszokni róla.Sőt már 2-3 év után is nehéz leszokni.Én 4 éve cigizek de szeretném letenni csak valahogy nem sikerűl :/
2011. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Lekéne raknod,főleg, ha tisztában vagy vele,hogy rossz a tüdőd,és nem akasz tüdőrákban meghalni , ami nem elég kellemes.. Ha meg szarsz az egészre,akkor viszont (nem a koroddal akarlak kritizálni) de mivel, fiatal vagy, ezért a testnevelés órák sem fognak jól menni, mint anno.

Ha már ennyire tisztában vagy vele,hogy rossz alapból picit a tüdőd,akkor minél hamarabb hagyd abba,mert akkor is sok az a mennyiség amennyit szívsz. :)

2011. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen megadtad megadnak a választ is: sürgősen hagyd abba!
2011. máj. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
most hagyd abba gyorsan, amíg még viszonylag könnyen meg tudod állni! most nem bunkóságból: nincs elég bajod így is, ne terheld a beteg tüdőd!
2011. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia,hagyd abba cigizést mert nem éri meg.Fel sorolok pár példát hogy miért nem éri meg:

-Pénzkidobás

-Államilag engedélyezet dorg(Igen, tudom hogy a kávé is drog,csak nem anyira káros)

-Ha egy terhes nő cigaretázik,akor a gyereke amilyik meg születik vagy fogyatékos lesz,vagy autista, vagy hiper aktiv ezek kivül lehet aszmás is.

-10 év mulva se folytasd

-Sok betegségel jár.

-Korábban halsz meg.

2011. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én 14 vagyok 11 évesen kezdtem el és elszivok 2 nap másfél dobozt...amm. azóta egy centit se nőttem, de nincs semmi bajom
2011. máj. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!