Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta mennyi kalória kell...

Naponta mennyi kalória kell egy 162 cm magas,17 éves lánynak ahhoz, hogy súlyt tartson és mennyi ahhoz hogy hízzon? Tényleg fejlődő szervezet vagyok még? Ha igen meddig?

Figyelt kérdés
Anyám azt mondja, hogy még mindig ehetek sokat, mert fejlődök. De én félek, hogy már leáll a testi fejlődésem, és el fogok hízni.
2011. ápr. 19. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Súly és mozgásmennyiség ismerete nélkül erre nehéz válaszolni. Nem mindegy, hogy 45 kg-ot akarsz tartani, vagy hatvanat.
2011. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ilyenkor tényleg ehetsz bátran. Inkább figyelj a súlyodra és ha 1-2 kg felugrik, akkor kezdd el visszafogni a kaját. Ilyenkor még nem kell drasztikus fogyókúra, elég a vacsorát lecserélni valami zöldséges, könnyű ételre és máris visszaállsz.
2011. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ekkora magassághoz és korhoz a 60-65 kg az ideális! :) Én 162 cm vagyok és 52 kg, 15éves
2011. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

65 kg? Az szerintem agyon sok.

Amúgy általában napi 30-45-60 percet sétálok kutyámmal, vagy 30 percet bicózok.

Régen 56 kg voltam, de betegség miatt lefogytam 45-re. Kicsit vissza kéne szednem.

Akkor valaki megmondaná, mennyi kcal kell naggyából a hízáshoz és mennyi ahhoz, hogy kb 50 kilósan súlyt tartsak és normálisan fejlődjek?

2011. ápr. 19. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 50 kg nagyon kevés a te korodban. Kb 21-22 éves korodban zárul le teljesen a testi fejlődés, főleg a csontozaté.


Én tíz évvel idősebb vagyok, 155 cm és 49 kg. Egyáltalán nem vagyok kövér, viszont van rajtam izom, ami nehezebb a zsírnál. Ezért is keveslem a magasságodhoz az 50 kg-ot. Szerintem legalább 55 kg kellene, hogy legyél, egyébként a hormonrendszeredet is bezavarhatod, aminek majd felnőttként iszod meg a levét, mert nem fog soha beállni a súlyod.

A "genetikai" testalkatod kb. 22 éves kor után fog látszani, addig a hormonoktól függ inkább.

Sportolj kicsit többet (mondjuk heti 2-3 óra bármilyen sport) és egyél napi 2000 kcal körül. Ezzel simán tarthatod az 55 kg körüli súlyt.

Az fontosabb, hogy miből jön össze a 2000 kcal. Inkább szárnyasok, nyers zöldség, gyümölcs, tejtermékek. Lehet mást is, csak ezek legyenek többségben.

2011. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!