Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vérvétel kimutatja, hogy...

A vérvétel kimutatja, hogy valaki dohányzik vagy dohányzott már?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
igen! nem tudom mennyi ideig de kimutatható.
2011. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy mutatja!

ha valakitől vért vesznek ilyet nem keresnek!!!

2011. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
(az első vagyok) Hát nehogy-már nekem magyarázd be, hogy nem mutatják ki! A Honvéd kórháznál dolgozom 7 éve és abban igazad van hogy egy átlagos vérvételkor nem a dohányzás jeleit keressük.Azonban előfordult már, hogy egy munkatársam a 13 éves fiát behozta abból a célból, hogy kiderítsük, valóban nem dohányzik.És KIMUTATHATÓ!!!(A gyerek osztályfőnöke szólt a szülőknek, hogy észrevette cigizni ha jól tudom)
2011. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:/

Nekem anyukám nem tudja és pénteken lesz egy altatás nélküli rutinműtétem.Szerintetek ott valami ki fog derűlni?

Amúgy csak érzéstelenítve leszek.

2011. máj. 17. 20:29
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
(megint az első)szerintem nem! ott nem ezzel fognak foglalkozni! és nincsen joguk elmondani, nekik csak az a dolguk hogy hibátlanul végezzél el a műtétet!
2011. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
nem ezt keresik, nem hiszem.
2011. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

És kedves első mit csinálsz a honvéd kórházban, takarítasz vagy irodista vagy?


Max megemelkedett széndioxid vagy szénmonoxid nyomait lehetne vértesztből kimutatni, ami dohányzásra utalhat de az egyrészt napok alatt ürül, másrészt tulajdonképpen még csak nem is bizonyító erejű.

Nikotint sincs értelme keresni egyáltalán, mert ha én reggel elszívok 1 szál cigit akkor kb. délután ugyan annyi nikotin lesz a véremben, mintha egy paradicsomos szendvicset reggeliztem volna, meg ebédre krumplipürét... Kb semennyi.


Kérdező:

Nem vizsgál ilyesmit senki egy kórházban, pláne nem is érdekli őket, hogy te bagózol-e vagy sem.

Viszont annál nagyobb baromság, mint, hogy menőzésből cigizz nincs, úgyhogy saját érdekedben tedd le...

2011. máj. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem menőzés...

De azért köszi a válaszod.

2011. máj. 18. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
ááá nem, persze...rokonunk se menőzésből halt bele...
2011. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Második vagyok! Kedves Első válaszoló!


Én is egészségügyben dolgozom, igaz nem szoktam vért venni, de labor eredményt már én is láttam, és tanultam is elemezni.

Megmondanád, hogy milyen név alatt fut az ilyen?

2011. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!