Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt hallottam hogy napi 1...

Azt hallottam hogy napi 1 szál cigaretta egészségessé teszi a szervezetet. Vélemény?

Figyelt kérdés

Biztos lehet benne valami, mert néha a beleket megmozgatja, és hatással van nálam arra is, hogy kevésbé vagyok éhes, ha cigizek. Szerintetek?

(ha valaki tud valami szakszerűen okosat, arra is kiváncsi vagyok :D )


2011. jún. 2. 03:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ja, de attól, hogy fogysz, meg többször jársz nagywc-zni, nem egészséges. Vagy, ha a folytonos köhögést, és rákot annak tartod. hát legyen!
2011. jún. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Úgy látszik az agyműködésre sajnos nincs hatással...


Véleményem szerint ez bődületes marhaság. Az általad kívánt hatást egyéb egészségre nem ártalmas szerekkel/módszerekkel is kiválthatod.

A cigaretta "jótékony" hatása meg sem közelíti azt, amennyire káros.

2011. jún. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Most akkor mondhatnánk azt is, hogy napi egy pohár pálinka egészséges, mert jó kedvre derít.Igaz, közben elpusztítja néhány agysejtedet, de annyi baj legyen...
2011. jún. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Ó, hát persze... ha a spermát rendszeresen lenyeled, akkor meg gyorsabban nő a hajad.

:DDD

Ennél bődületesebb baromságot se hallottam.


A cigi helyett fogyassz rostokat, az is megmozgatja a beleket, a székrekedés ellen eleve a legjobb, ha elkerülöd. Ráadásul hosszú időre telítenek is, és nem hizlalnak.

Zöldségek, gyümölcsök. Egye fene, kapj be reggelente három korpatablettát bő vízzel.

Ráadásul nem lesz büdös a szád, a ruhád, nem sárgul a fogad, nem lesz fakó és öreg a bőröd.

Nem lesz belőle gondod, ha a napi egy szál répáról áttérsz a napi öt, majd napi tíz szál répára, és akkor teszed le, amikor akarod.


A nikotin egy drog. És ennek megfelelően illik kezelni.

Nem fogyasztószer, nem étvágycsökkentő, nem hashajtó. DROG.

Függést okoz, meg betegségeket, mást nem.

2011. jún. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Ez egy teljesen megalapozatlan és megtévesztő álhír. Ami hazugság is ráadásul. Semmiféle jótékony hatása nincs a dohányzásnak!
2011. jún. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a nikotin, mint egyfajta drog emeli a szervezetben a dopamin szintet!


A dopamin hatásához kellemes érzetek, az ösztönös magatartás, a jutalmazás és a függőség kialakulása kapcsolható.


A dopamint többnyire az agy örömközpontjával hozzák kapcsolatba, ahol élvezetet, örömet stimulál, hogy motiválja a személyt bizonyos cselekedetek végrehajtására, hogy így még több dopaminhoz jusson


A következő dolgokat jutalmazza agyunk dopaminnal:


1.étkezés

2.szex, szerelem kellemes érzete

3.bizonyos kábítószerek

4.semleges cselekvések, melyekhez az agy örömérzetet társít


Gyógyszerként is használható, mely a szimpatikus idegrendszerre fejti ki hatását, emelve a pulzust és a vérnyomást.


Ennyi a jó hatás, de nagyrészt káros, és a napi egy cigaretta is függőséget okoz!


[link]

2011. jún. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
HOL hallottad? Mi a forrása ennek? Az is lehet, hogy valaki viccelődött, és az kezdett terjedni, a második meg már úgy adta elő, mintha komoly lenne. Az is lehet, hogy a cigarettagyárak valami gerillamarketingje. Szóval hol hallottad?
2011. jún. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy pohár minőségi vörösbor lefekvés előtt jót tesz, de cigaretta semmiképp.
2011. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ez most olyan mint az a vicc amit ma hallotam a buszon: ha cigizel tovább élsz miért? mert a húst is füstöléssel tartósitják.
2011. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

"Most akkor mondhatnánk azt is, hogy napi egy pohár pálinka egészséges, mert jó kedvre derít.Igaz, közben elpusztítja néhány agysejtedet, de annyi baj legyen.."


Őszintén mondom, ez egy zseniális példa volt. Tudniillik, én magam is dohányzom, de nem próbálom nyugtatgatni magam ilyen baromságokkal. Tudom hogy marha káros, azt hogy belefogok dögleni, meg hogy le fogom rakni. Egyébként kb. drága és értelmetlen, inkább heti egy jó szivar, vagy vizipipa, az még nem vészes:)

2011. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!