Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni a cigiről?

Hogyan tudnék leszokni a cigiről?

Figyelt kérdés
nem tudok leszokni a cigiről, igaz csak másodszor próbáltam, de még annyi ideig sem bírtam mint az első próbálkozásnál, tippeket szeretnék kérni hogyan tudnék könyebben leszokni mert egyszerüen mikor azt mondom hogy most leszokom és kész akkor egy 5-6 óra elteltével nem birom, rángatom a lábam, álmos vagyok, szédülök, és unalmasak az eltöltött órák bármit csinálok segítsetek!
2011. jún. 13. 02:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Probalj mással foglalkozni, ugy értem válassz egy hobbit v egy bármilyen tevékenységet ami lefoglal, pl edz valamit, járj el futni..ha megkivánnád a cigit vegyél be egy cukrot v egy zsuvit, mondd magadnak h erős vagy, nincs szukséged a cigire...fontos h bizz magadban, és ne engedj a kisértésnek
2011. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én akkor hagytam abba amikor elkezdtem kondizni járni. Valahogy egyszerűen nem kellett. Ez kb 3-4 hónapja volt és azóta rá se tudok nézni a cigire, már a füstjétől is rosszul vagyok, ha valaki mellettem rágyújt. Amíg magadtól nem akarod letenni addig felesleges bármilyen módszert is keresned. Addig amíg magadtól nem akarod abbahagyni addig nem is fog. És hiába hagynád abba néhány hónap vagy év után újra rágyújtanál majd mert úgy éreznéd, hogy valamiről lemondtál.

Ha nem akarsz már cigizni akkor nem is fogsz. Ez ennyire egyszerű.


Na de hogy ne csak kioktassalak. Amikor cigizni mész gondolom otthon v melóhelyen/suliban mindig van egy állandó dohányzóhelyed, megszokott szertartásokkal, amiket mindig ugyanúgy csinálsz. Legközelebb ha ki akarsz menni rágyújtani akkor csak vedd elő a cigit, gyújtsd meg aztán nyomd el és menj el mintha már el is szívtad volna. Eleinte én is így csináltam és az első slukk az az igazi húúúúdejó érzés volt, aztán 1-2 hét után már nem is esett jól.

Az agyad úgy fogja majd fel, hogy elszívtad a cigit, de a szervezeted szép lassan megtisztul majd és egyre kevésbé fog jól esni a cigi.

Aztán később már azt is csinálhatod, hogy csak kimész a dohányzóba és aztán ott is hagyod anélkül hogy rágyújtanál.

2011. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. elektromos cigii

2. keress valakit aki ha cigizni akarsz eltereli a figyelmedet :))

3.egyél helyette cukrot

4.gondolj arra hogy kb.10-15 évmulva meghalsz tüdőrákban..

ja és hány éves vagy?

2011. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem a rágózás segített, bár most meg arra vok rászokva, de azt ha akarom nem olyan nehéz elhagyni
2011. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
18 éves fiu vagyok köszi a válaszokat
2011. jún. 14. 06:39
 6/10 A kérdező kommentje:
ja és egyébként kondizok meg focizok is, ezért is akarok leszokni a cigiről, de valahogy nem megy
2011. jún. 14. 07:08
 7/10 Majonézeskukorica válasza:
én is igy voltam vele, de elektromos cigire váltottam és felhagytam az analoggal. :) Ha elérhetöség kell: njoycigi@gmail.com, remélem segitettem
2011. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Eloszor is elhatarozas kerdese! Elso hetekben nem lesz egyszeru, gondolj arra hogy mennyire kuszkodik a szervezeted, hogy vissza alljon a normalis allapotba. En masodjara probalok leszokni a cigirol. elso alkalommal egy ev volt. Most 4.-napja nem dohanyzom. Probald elfoglalni magad. Es mikor rad tornek az elvonasi tunetek. Ragcsalj! Fontos hogy egeszseges dolgok legyenek, mint puffasztott risz, gyumolcs, zoldseg, sok sok folyadek. Igy nem fogsz elhizni sem. Konnyebb reggel kezdeni a dolgot. ha az elso orakban nem gyujtasz ra sokkal kevesebbet cigizel, mintha mar reggel az az elso dolgod!

Van egy nagyon jo gyogyszer a neve champix! Hihetetlen, nekem ez segitet, leszokni elvonasi tunetek idegesseg nelkul. Ket fobb vonalon dolgozik! Az agyadnak ugyanarra a reszere hat mint a cigaretta, es blokkolja a hianyerzetet, az elvonasi tunetet. A masik pedig blokkolja a cigaretta utani jo erzest. Tehat egyaltalan nem hianyzik a cigi. Csak a gondolataidban van. Ha pedig megis ragyujtanal nem birod elszivni a cigit mert hihetetlenul rosszul esik. CHAMPIX !!! MINDENKINEK AJANLOM AKI LE AKAR SZOKNI. Miert is szenvednel a tunetekkel! Nem tul olcso, de a leszokas 100%

2011. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Helyes és jó döntés!

Ha már elhatároztad hogy szeretnél a függőségtől megszabadulni az jó hozzáálás.

Szerintem meg fogod tudni csinálni, ha nem az első akkor a második harmadik stb próbálkozásra. Nem szabad feladni ha elsőre nem sikeül, hanem aztmondani akkor is meg fogom csinálni.

Türelmesnek kell lenned mindeképp.

Az elején elképzelhető hogy ingerült leszel stb de ki fogod bírni, úgy álljál hozzá hogy ki akarod bírni.

Nagy önfegyelem és önuralomra lesz szükséged, de meg tudod csinálni hidd el, bízz magadba hogy erős vagy.

Sproltolj sztem, kondi bicaj futás úszás bármi jó.

Esetleg játszál a gépen cs, ut, flatout2.

Vagy gitározz az is le tudja kötni az embert.

Amikor úgy érzed hogy beadnád a derekad nézd meg ezket a linkeket és legyél elszánt, te sokkal erősebb vagy mint az bűzrud, te fogysz kijönni ebből győztesen és kész, nem fogja az élted minden egyes percét uralni, újra olyan lesz mint régen.

[link]

[link] videót is nézd meg

[link] olvasd ezeket figyelmesen végig.

Haverokat is ezekkel szoktam bíztatni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sajnos mióta ezt ki írtam azóta sem sikerült leszoknom róla.. pedig többször próbálkoztam, de már egy napot sem bírok ki... :( ideges vagyok olyankor ha nem a cigi az első reggel, mindenkit elküldök a... nem fog ez nekem menni!
2012. szept. 12. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!