Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Veszélyben vagyok? (Kérdésed...

Veszélyben vagyok? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Üdv! 14 éves vagyok, és rászoktam a vizipipára. Heti 1-2 alkalommal szoktam tömni a testvéremmel, de a szüleim is engedik hogy pipázzunk. Nem rossz szülők, mielőtt azt hinnétek! Szerintetek lesz bármiféle bántódásom a vízipipától, vagy nem olyan káros mint a cigi?


14/f


2011. jún. 23. 02:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Sokkal, sokkal, sokkal károsabb a ciginél. Egyszer bioszórán beszélgettünk rola h inkább a cigi sokkal "egészségesebb" mert a dohány elégése során nem keletkezik annyi káros anyag mint a vizipipában lévő cucc elégése sorén(nem tom mit raknak bele).Gondolom a biosz tanár csak jobban tudja, nem?

Am sztem ezek a füstölős,nicotines,függőséget okozó szerek nem jok az egészségre.Sztem jobb belőle kimaradni.Különbenis minek akarsz rászokni, ha mindenki le akar szokni róla?

2011. jún. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
55%
Én úgy tudom hogy a cigi a károsabb, mert a vízipipánál a káros anyagokat kiszűri a víz, és a ciginél még kátrány is jut be mert ugye a papír ég. Lehet hogy az első válaszolónak van igaza, és tényleg a vp a károsabb, de kétség kívül jobb ha nem használod egyiket sem :)
2011. jún. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj!A vizipipába való "lekvár" nagyon minimális nikotint tartalmaz.Az én munkatársam is nagyon rá van kattanva mióta Tunezia-ban járt.Minden nap szivja,van,hogy többször is. Az arabok azt vallják a vizipipa megtanit gondolkozni,lenyugtat! ;))
2011. jún. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Különbözően vélekednek róla, de ezt is olvastam:


Igazság:


A káros hatástól mentesnek mondott és kétségtelenül kátránymentes füstölnivaló, az egyre népszerűbb vízipipa a cigarettához képest ötszörösen növeli a vér szén-monoxid-(CO-) tartalmát. A vízipipa füstje tehát valóban kátránymentes ugyan, de CO-tartalma - ami minden további nélkül átbugyborékol a vízipipában lévő vízen - sokkal nagyobb, mint sokan gondolnák, ezért élvezete egyáltalán nem veszélytelen.

2011. jún. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Matthew001 ***** válasza:
én úgy hallottam h a vizipipa kevésbé káros mint a cigi, egyrészt alapból nem annyira, másrészt cigit előveszed a zsebedből és bárhol bármikor amennyit akarsz. nah hát a vizipipa nem olyan... persze a bármennyit akarsz arra is igaz, ha egyhuzamba sokat csinálsz lazán lehet olyan káros mint a cigi. Én cigizek és jópárszor vizipipáztam is, nemtudom valahogy a vizipipa nekem max egy jó poénnak megy el véletlenül sem tudnék rászokni. Szerintem legjobb lenne ha leszoknál mert előbb vagy utóbb cigi lesz belőle...
2011. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
48%
Megállapították, hogy a víz nem szűri ki a káros anyagokat, ha mindenképp dohányozni akarsz nézz utána az elektromos ciginek!
2011. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A vizipipa nemcsak párát csinál?
2011. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Első:Te is meg a biológia tanárod is egy nagy nagy...****!!!

Kérdező:Ez nem baj,nézz utána Google-ban Zacher Gábor cikkének a vízipipázásról!Utána te is meg fogsz nyugodni,és ne hagyd hogy ilyen baromságokkal tömjék a fejed hogy ne pipázz hanem cigizz,mert ez hülyeség!!

2011. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a segítséget!

A cigire 100%, hogy nem fogok rászokni, 12 évesen szívtam egy szálat haverokkal, azóta se. Mondta biosztanár is, hogy kipróbálásig semmi baj, kipróbálni mindent szabad, csak ne legyünk a rabjai. Megtudjuk a kipróbálással, hogy mennyire szeretjük. Cigi SOHA. Ha a füstjét megérzem émelygek, elmegyek onnan meg miegymás. UTÁLOM A CIGIT :@

2011. jún. 23. 12:15
 10/11 anonim ***** válasza:

A vízipipa nem okoz fizikai függőséget!

Nagyon minimális nikotintartalma!

Illetve füst NINCS benne,mivel ott csak szén izzik,más nem,magyarul füstöt elég nehezen szívnál belőle! :)

(Max. ha megégeted a dohányt,de akkor viszont kellemetlen lesz.)

Úgyhogy a vízipipában vízgőz,van,amit a glicerin miatt tudsz visszafújni!

És a szüleidről nem hinném,hogy rossz szülők! :)

De viszont a shishádba ajánlanám dohány helyett a Shiazo köveket,sokkal jobbak,mint a dohányok!

Nulla nikotinnal! :)

[link]

Én is ilyet használok,(szőlő,málna)és nagyon jók! :)

Erősebb az ízük,mint a dohányoknak,nagyobb a "füstjük",illetve,minta azt már írtam,nincs bennük nikotin! :)

Zárásként,

http://www.youtube.com/watch?v=sRlMFEB1ZFQ&feature=related


És persze jó pipázást! :)

2011. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!