Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kb.10 év dohányzás után...

Kb.10 év dohányzás után maradandóan károsodhatott a szervem? 25/l Már semmit sem szívok.

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 11:35
1 2
 11/20 Levka Reina ***** válasza:
100%

Az, amit a kommentben elsoroltál, úgy igaz. Valamilyen mértékben biztosan károsodott a tüdő és az érrendszer, de a szervezetnek azért van regenerációs képessége. Ha röntgen alapján nincs tüdőtágulatod, akkor nincs vész. Ha van is, az nem fog előrehaladni, ha már nem dohányzol. Esetleg érdemes valamilyen méregtelenítő kúrát végezni, vannak ilyen természetes anyagból készült szerek. Ha sokat tornázol, az erek is visszanyerik a rugalmasságukat.

Szóval: Ezt távolból pontosan megítélni nem lehet, hogy Nálad ez a tíz év mit okozott, de visszaút van, szuper döntés volt, hogy leszoktál, fel a fejjel, és így tovább!

Akaraterődhöz gratulálok! Példa lehetnél sok embernek! :-)

2011. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs nagy baj, hogy már abba hagytad és ha nem is fogsz rágyújtani, főleg, hogy fiatal is vagy. amúgy én úgy tudom, hogy 7 mire teljesen kiürül a szervezetedből a dohányzás által bekerült anyagok (regenerálódik)nem kevés idő
2011. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
7 év?
2011. júl. 22. 19:27
 14/20 anonim ***** válasza:
Halálpontosan tudom, hogy amennyiben a tüdő károsodott /köhögés/, nincs regenerálódás. Hét, de húsz év múlva sem. A kialakult állapot rosszabodása lassítható, maga a betegség azonban nem gyógyítható /COPD/. A dohányosok 90%-a nincs ezzel tisztában.
2011. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel, hogy az erek eltömődhettek, sőt biztos. Jó kis agyvérzés stb. A születendő gyerekedre is hatással lehet...
2011. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Megérte, ugye? Nem tudom minek kezdik el a dohányzást a hülye fiatalok. Valaki azért nyúl ilyesmihez, mert valamit hiányol az életéből vagy belerángatják. Annyira örülök, hogy én soha nem dohányoztam.

20/l

2011. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem kioktatást kértem. És ne hülyézz le. Téged minősít.

No comment Miss Tökéletes 20 éves kisasszony!

2011. júl. 23. 12:51
 18/20 A kérdező kommentje:

Ja és örülök, hogy te ennyire bölcs vagy. Sosem hibázol, sosem vétettél még magad ellen. Gondolom te a megtestesült tökéletesség vagy.


Tudod az ilyenek miatt érzem magam sokszor rosszul. Mert nektek nem elég hogy leszoktam (elég sokat szívtam). Nem elég hogy volt akaraterőm és minden segítség nélkül tettem le, első nekifutásra.


Köszönöm szépen. Remélem jól érzed magad.

2011. júl. 23. 13:49
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

É gratulálok,hogy sikerült leszokni,az leső nekifutásra,minden segítség nélkül,valóban ügyes vagy! :)

De viszont 10 év dohányzás,hagyhat maga után valamit sajnos.

Az előbbi mondatomnak van egy nagyon morbid humorú változata:

"Nézd a jó oldalát,hisz a cigi ad is valamit cserébe,hogy oly sok pénzt ÖLtél bele!"

Nos hát szerintem menj el különböző kivizsgálásokra,és ott érdeklődj az egészséged iránt,és sportolj a friss levegőn,ússz,biciklizz,fuss,stb.

Ezek ha jól tudom elősegítik a tüdő tisztulását,illetve a testednek van egy alap regeneráló képessége,és az is beindul,illetve a tüdő rögtön tisztulni kezd,minden gyes cigaretta után.

Remélem tudtam segíteni! :)

14/F

2011. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
te hülye vagy kedves válaszoló, már nem azért, de hán éves vagy?
2011. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!