Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Édesanyám dohányzik, és...

Édesanyám dohányzik, és nagyon sokat szív, majdnem napi másfél dobozzal. Rám nem hallgat, h tegye le, vagy legalább kevesebbet szívjon. Mit tehetnék az érdekében?

Figyelt kérdés
Nagyon erősen köhög, de akkor is szívja a cigarettát.
2011. júl. 22. 17:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
kérdezd meg tőle biztos jó-e évente olyan 370 000 forintot kidobni az ablakon.
2011. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
már sokat mondtam neki, h rengeteg pénz ez...de mondhatni, h nincs rá hatással :S
2011. júl. 22. 17:37
 3/16 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki ezeket

[link]

[link] videót is nézd meg

[link]

Írtam privátot is

2011. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tetris ***** válasza:
Van valami elektromos cigaretta, ami nem annyira káros. Valahol már hallottam róla.
2011. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
ANYU TEDD LE VAGY ELMEGYEK A HÁZTÓL NEM NÉZEM VÉGIG AHOGY TÜDŐRÁKBAN MEGHALSZ PÁR ÉV MÚLVA
2011. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4%

és mi a franc közöd van hozzá?


tudod mit, én meg azt mondom neked, hogy ne egyél többet. mér nem hallgatsz rám?

2011. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
talán azért, mert az evés az emberrel született adottság... a cigaretta, pedig nem életfeltétel. ha senki nem enne egy ember sem lenne a világon, de ha senki sem cigarettázna akkor viszont igen, és minden szebb lenne ezen a világon... ezen elgondolkodtál már?? -.- és lehet, h te nem családban nőttél fel, de én igen. lehet, h neked édesanyád nem szamít semmit, lehet, h téged az sem érdekelne, h milyen az egészségi állapota...engem viszont igen
2011. júl. 24. 13:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Nagyon kedves vagy, hogy próbálod leszoktatni anyud. Bár szerintem rám hatással lenne saját gyermekem kérése, de nagyon nehéz dolog leszokni. Próbálj valami kompromisszumot kötni, mondjuk annyiszor 3 percet nyomkodd a lábát, ahány szállal kevesebbet szív. (Értsd: 5 szállal kevesebb = 5 x 3 = 15 perc jutalomnyomkodáás/simogatás). És segíts neki a leszokásban, menjetek el sokat sétálni (futni nem tudom mennyire tudna), mert én pl. mozgás után nem kívánom a cigit. Vagy ha semmi nem válik be, állítsd választás elé, hogy vagy Te, vagy a cigi... Elég morbid módszer, de ha szeret, akkor leteszi.
2011. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves "mi a franc közöd van hozzá" válaszoló!

Talán csak annyi köze van hozzá, hogy ő fogja majd végignézni az Édesanyja haláltusáját. Főleg, ha már erősen köhög is. Szép egy szülő lehetsz Te is!


Egyébként nem tudom mit tehetnél. Igazából amíg ő nem állítja át az agyát, addig szerintem semmit.

2011. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves aggódó fiú!

Én 5 éve dohányoztam keményen, amikor egyszer csak felismertem, hogy szenvedélybeteg vagyok! Beteg!

Igen! A dohányzás drog fogyasztása! A drog fogyasztása függőséget okoz! A függőség eredménye a szenvedélybetegség! Ezen csak anyukád változtathat, senki más! Neki kell eldöntenie, mi a fontos számára! Látni akaja e az unokáit?- kérdezd meg!

A leszokáshoz tudok tippeket adni, de ha nincs meg az Ő elhatározása, akkor nem fog menni...

2011. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!