Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kb 2hete nagyon fáj a hátam...

Kb 2hete nagyon fáj a hátam kb tüdötájékon (levegövételnél), és a mellkasom felsö része, mitöl lehet? (sajnos dohányzom)

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 07:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azelött kezdtem dohányozni,mielött asztmás lettem!most +probálom letenni,de annyira nehéz!!!köszönöm a válaszokat!!!!!!!
2011. aug. 6. 09:43
 12/18 anonim ***** válasza:

7,31-es vagyok!

Közel 40 éve cigizek. Biztos, hogy gyenge vagyok, de egyik napról a másikra nem vagyok képes letenni, ezért kitaláltam a következőt:

A megszokott mellé vettem gyengébb cigit is. A kávé után a régi megszokott márkára gyújtok rá, a többi "automatikus mozdulat"-kor a gyengébb hatóanyagú (kevesebb nikotin, kevesebb kátrány) cigire gyújtok rá.

Kb. 2 hónappal ezelőtt kezdtem ezt, egy héttel ezelőtt már rá tudtam állni arra, hogy ami eddig a "gyengébb" cigim volt, ma már az az erősebb, és az automatikus rágyújtáskor már csak a 0,1-0,2 kátrány és nikotin tartalmú cigit szívom. Tehát lényegesen kevesebb károsanyag bevitel van, mint két hónappal ezelőtt. Vagyis a nikotin megvonás drasztikus megvonása miatti reakció elmaradt, és a fokozatos megvonás nem viseli meg a szervezetet. Bízom benne, hogy pár hét múlva már a mennyiség is jóval kevesebb lesz, mert a szervezet kevesebbszer fog hiányérzet-jelzést küldeni.

Próbáld meg ezt a módszert te is! Csináljuk együtt!

2011. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsonak üzenném,hogy én jelenleg a leggyengébb cigit szivom:1mgkátrány és 0,1 nikotin ennél sztem nincs kevesebb:(de azért köszi!!!!
2011. aug. 6. 20:03
 14/18 anonim ***** válasza:

Örülj neki, én a 08-ról indultam!

Próbáld meg eltenni a cigit, ne legyen szem előtt, ne legyen kézügyben, ha meg kell érte mozdulni, nem biztos, hogy felállsz érte.

Másrészt amikor úgy érzed, hogy rá akarsz gyújtani, nézd meg az órát, és modd azt magadnak: még 5 percet bírj ki.

És valóban várd ki azt a + 5 percet, majd fokozatosan nyújtsd az időt. Üdv.

2011. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 carmen elizabeth ***** válasza:
sziasztok 18 éves v lány és dohányzom már 3 éve és fáj nagyon a szivem a tüdöm és a mellkasomis és sokszor ijesztően felgyorsula szivverésem..és hátul melkastályt szur a hátamba valaki sgeiccsen !!!!
2013. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én nem cigizek 5 éve de sok ismerősöm jelenleg ugy próbál megszabadulni eme szenvedélytől, hogy áttért egyelőre az elektromos cigire, legalább nincs benne kátrány és a másik, h egyszerre nem ekll elszivjon egy egész cigit hanem néha néha 1-2 slukkot.
2013. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de tüdőrák (tapasztalattól mondom mert orvos vagyok)
2019. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Most en is ezt erzem :D azert kerestem ra

Utolso: egy f**z vagy es tuti nem orvos!

Kedves kerdezo, mizu azota?

2019. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!