Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokott dohányosok, vagy...

Leszokott dohányosok, vagy épp leszokóban lévők! A segítségetekre lenne szükségem. Tényleg ennyire nehéz felhagyni a dohányzással?

Figyelt kérdés

A problémám számomra nagyon fájdalmas, mégsem rólam van szó, hanem a páromról. Elítélendő amit teszek, hiszen tudom, milyen hihetetlen nagy függőséget okoz a cigaretta, és mennyire nehéz róla leszokni. A helyzet a következő: nem bírom elviselni, hogy a kedvesem dohányzik. Nincs jogom piszkálni őt, hiszen régebb óta dohányzik mint amióta együtt vagyunk, sajnos én mégsem bírom ezt feldolgozni. Próbáltam elfogadni, tényleg, de nem sikerült, bűntudatom is van. Számtalanszor kértem a párom, próbálja meg letenni... vettem neki nikotintapaszt, akkor megígérte (akkor már egy ideje próbáltam kérni őt erre) hogy leteszi a cigarettát... az ígéretét nem tartotta be. Mindig volt kifogás. A legújabb kifogása épp mostanában "évült el"... gondolhatjátok: eredmény semmi. Eddig meg tudtuk szépen beszélni ezt a problémát, mindig mondtam, ha egyszer együtt élünk, már nem tudjuk kivitelezni, hogy nem gyújt rá előttem (mert nem szokott), erre azt mondta, ha oda kerül a sor, leteszi a cigarettát. Ma már nem ezt mondja. Most már kitart amellett, hogy ő egyáltalán nem fogja letenni, én meg majd megszokom hogy így élünk.

Ti, akik már leszoktatok, vagy próbáltok, esetleg tervezitek... hogyan értétek el azt, hogy leszoktatok/rájöttetek, hogy abba szeretnétek hagyni? Vagy talán hagyjam inkább, ne bántsam őt ezzel? Szeretem, imádom, tudom hogy rossz ez a helyzet, de nekem ez fontos lenne!

A válaszokat előre is köszönöm: 18L


2011. aug. 11. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lepd meg egy elektromos cigivel.

[link]


Legalább nem lesz büdös.

2011. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hallottam már róla. Negatív és pozitív kritikákat is. Neked bevált? Köszönöm a válaszod :)
2011. aug. 11. 22:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek e cigit, az jobb,mint a tapasz.Én is leszokóban vagyok.Mondd el neki,hogy milyen káros a cigi,és mondd,hogy addig szokjon le,amíg te rá nem szoksz,mert így sokkal könnyebb :)
2011. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én csak elhatároztam hogy ennyi. sportolni kezdtem, és nem bírtam elviselni, hogy nem tudom lefutni a megszokott távot, na meg h büdös vagyok, plusz sokszor, egyegy buli után (több doboz cigi...) berekedtem, már könnyezett is a szemem. hát elhatároztam hogy többet nem veszek doboz cigiket. ez volt májusban... vettem azóta cigit, fesztiválra. viszont mindennapra nem. ott tartok, hogy hetente-kéthetente egy-két szál cigi elég.
2011. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyi a hátránya,hogy nem csak a nikotinra szokik rá az ember,hanem a többi anyagra is,ezért pár napig van hiányérzeted,de közel sem olyan,mintha egyik napról a másikra állna le.
2011. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezen az E-cigin elgondolkodok, meg is említem neki, amint lehetséges :)

Hát, igazából próbáltam már mondani neki, hogy kellemetlen a szag, és hogy neki hogy esne, ha én rászoknék, de ennek sincs eredménye. Mondtam neki, hogy egy fiatal huszonévesnek még nem kéne romlani a fogainak, nem kéne hamar kifulladnia, és nem kéne ilyen hamar elkezdenie ráncosodni.... ez sem hatott.... ezért és fordultam hozzátok

2011. aug. 11. 22:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld a párodat, hogy hagyja abba. Nem fogja ugyse, ezzel is csak idegesíted és annál többet fog szívni. Igy vezeti le a feszültségét. Én sem tudtam leszokni, engemet is mindig cseszegettek vele. Egyszercsak, rosszul lettem és igen megijedtem h jaj most itt a kaszás, de a dokik helyrepofoztak és azóta csak igen ritkán, néha társaságban rágyújtok. Nagyon jólesik az a kis cigifüst, de utána már érdekes modón nem kivánom többet.
2011. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy valaki leszokóban van. Csak úgy lehet hogy egyik napról a másikra lerakod, és kész. Nincs többé. Én így csináltam. Eleinte szenvedés volt, aztán lassacskán észrevettem a pozitív tulajdonságokat, minthogy nem fáradok el a lépcsőzésnél, illatos vagyok, nem büdös a pofám, az ujjaim, stb.
2011. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon rendes dolog tőled hogy segíteni akarsz a barátodnak, de akármilyen élvezeti szer abba hagyása egyedül az érintett fogyasztón múlik, neki kell akarnia nem neked, akármit csinálhatsz úgyse fog leszokni amíg ő nem akar.
2011. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ő úgy dönt hogy nem hagyja abba akkor nem is fog vlee felhagyni. Esetleg még állj elé hogy vagy Te vagy a cigi, de ez megint csak más, szemétség lenne, persze az is az amit ő művel veled.
2011. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!