Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igazak ezek a dolgok a dohányz...

Igazak ezek a dolgok a dohányzással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyszer régebben olvastam valahol ezeket és érdekelne, hogy igaz-e? Szó szerint van kimásolva. (ahonnan másoltam weboldalról már nem üzemel)


Pozitívumok a dohányzással kapcsolatban:

Szociológiai hatások

 A dohányos egy kisebbségi csoport része. Összetartanak, falaznak egymásnak: szinte szabadkőművesekként viselkednek ellenséges környezetben, ezáltal erősítve a csoporthoz tartozás érzését, szocializálódást. Levonható a következtetés, hogy a dohányosok inkább közösségi emberek, mint a nem dohányosok, tehát civilizáltabbak is azoknál.

 A dohányos rágyújt, mikor ideges, vagy mikor elégedett önmagával és/vagy környezetével. Nem terheli embertársait azzal, hogy rajtuk vezeti le a feszültségét, esetleg nyakon zúdítja őket túlcsorduló érzelmeivel. A dohányzó kifelé mutatott hangulati arculata kevésbé alternáló, tehát kiszámíthatóbb, követhetőbb ember.

 A dohányost kisebbfajta eufória tölti el, mikor cigarettára gyújt. Agyában endorfin termelődik, ami boldogabbá, elégedettebbé teszi. Ez átsugárzik közvetlen környezetére is.

 A dohányos dohánytermékeket vásárol. Trafikba jár, ahol a trafikossal előbb-utóbb jó viszonyba kerül. Interperszonális kapcsolatai ezáltal sokasodnak, erősödnek.


Élettani, ökológiai hatások

 A dohányosok nikotintartalmú füstöt lélegeznek be, ami szűkíti az ereket, vastagítja azok falát. Emellett – általános szokásként – alkohol és koffeintartalmú folyadékokat is fogyasztanak, melyek tágítják az ereket. A dohányzó ember szervezetét ért káros hatások tehát kiegyenlítik egymást, így közelítve az ideális állapothoz!

 A füstölés tartósító eljárás. Az állati eredetű élelmiszerek egy része ezzel a természetes és ősi eljárással van konzerválva. Elég nyilvánvaló, hogy az emberi szövetekkel is hasonló kölcsönhatásba lép a füst, mint teszem azt a lókolbásszal. Ennek alapján kijelenthető, hogy a dohányos emberek jóval tovább élnek, mint a nemdohányzók. Az erről olvasható ellentétes statisztikák hamisak, vagy más káros hatások és véletlen miatt nem a valós értékeket mutatják.

 A dohányos dohányt füstöl el. A dohány, mint kultúrnövény, ezért kerül egyre nagyobb termőterületen termesztésre. Íme egy faj, mely evolúciós sikerességét egy emberi szokásnak köszönheti.

 A dohányzás elriasztja a szúnyogokat és egyéb vérszívókat. Az emberiség évszázadok óta sikertelenül küzd ezekkel a rovarokkal és az általuk terjesztett betegségekkel. A dohányos tudja a választ: ha mindenki dohányozna, nem lenne a szúnyogok számára táplálék, kipusztulnának, így számos halálos kór tűnne el a Föld színéről!

 A dohányzás étvágycsökkentő hatásai közismertek. A jóléti társadalmakban az elhízás egyre fokozottabban jelentkező probléma. Vonjuk le a következtetést: mivel az emberek többsége sportolni nem szeret, fogyókúrázni nem akar, akkor csak a dohányzás marad megoldásként. Kérném a kormányokat, hogy állami pénzekből a média útján népszerűsítsék a dohányzást például cigarettázási versenyek, "Ki mit szív?" műsorok sugárzásával



Életmód, kulturális hatások

 A dohányzás egy szertartás. Megvan a rágyújtásnak a megfelelő módozata, eszközei. A pipakészítés egy kihalóban lévő szakma. Keressétek a kézműves munkával készített rózsafagyökér, habkő és egyéb pipákat, így támogatva és elismerve a mesterek munkáját. Ha pedig megvettétek, ne hagyjátok a polcon porosodni: használjátok!

 A dohányreklámok – amíg nem tiltották – a modern kultúra részei voltak. Szellemes és ötletes filmjei és plakátjai sokunkat gyönyörködtettek. Engedélyezzék ismét az élvezeti cikkek reklámozását!

 A cigaretta- és szivardobozok, a dohányzacskók, az öngyújtók és gyufás skatulyák egy része igényes és művészi kialakítású. Sok gyermeknek okoz évekig tartó örömöt, hogy hobbiból gyűjtik, csereberélik, csoportosítgatják ezeket.

 A dohányzás fejleszti a gesztusnyelvet és annak használatára való képességet. Ki ne ismerné azt a klasszikus ismerkedési nyitómondatot az utcáról, hogy „Ne haragudj! Van tüzed?” Ugyanez nemzetközileg is alkalmazható a gesztusnyelv segítségével. A kis pantomim előadás a megfelelő szavak kíséretével nyelvoktatásnak és – gyakorlásnak is alkalmazható. Aki nem dohányzik, kevesebb okot találhat itthon és külföldön más emberek megszólítására, ismerkedésre.

 A dohányzás eltörli a vallási és kulturális ellentéteket. Az együtt dohányzás sok esetben erősebb minden egyéb társadalmi konvenciónál. Gondoljunk a tűzszünet idején az egy lövészárokban együtt dohányzó ellenséges katonákra a világháborúk során.


2011. ápr. 27. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy tudományos hablaty, biztos egy dohányos írta. Igazából mindent meg lehet magyarázni, úgy is, hogy nincs valóságalapja.
2011. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora hülyeséget régen olvastam már.

-összetartás: Semmi köze a cigihez.Csak azért vannak egy kupacban,mert kijelölt helyeken lehet csak bagózni..Az összetartás nem a dohánytól függ,hanem magától az embertől.Vannak emberek akik nagy dohányosok,mégis magányosak,vagy fordítva..nem dohányzók,mégis összetartó társaságban van.

- a dohányzó igaz rágyújt ha ideges,ha boldog stb..de ettől függetlenül ugyanúgy ki tud borulni,tud nevetni mint a nem dohányos.Ugyanúgy a társain vezeti le a feszültségét.

- dohányos jóval tovább él?? Láttál már igazi dohányost..Az arcbőrük száraz,csúnya..A bőrük minden csak nem szép..A kezükön a köröm besárgul.A fogaik tönkremennek,besárgulnak.A hajuk száraz,szálkás lesz..

-Attól hogy dohányos valaki nem mindig egy helyen veszi a cigit,és nem biztos hogy ismeri az eladót..Ha valaki kisboltban vásárol évek óta az ugyanúgy jóban van az eladóval pedig nem dohányzik..

- A káros hatások kiegyenlítik egymást..a ezen jót nevettem..Csak kár,hogy a rákot nagyban előidézik,hogy akár gégeráktól kezdve a súlyos asztmáig,vagy légzési problémákat okoz..Az alkohol meg roncsolja a májat..

- A dohány nem szúnyog riasztó.Ha így lenne akkor egyetlen egy dohányos sem panaszkodna az állandó csípések miatt..(a füst már igen,de ehhez nem kell bagózni,elég egy illatos gyertya füstölése is)

- a gesztus nyelvről inkább nem mondok semmit! Akkor lehetne evvel is jönni,és nem kell még cigizni sem "Ne haragudj,de nem tudod mennyi az idő??" (elmutogatni is lehet)

Aki ezt írta,az egy jót szórakozott..

2011. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

: ma 14:52

elfelejtettem megírni,hogy volt dohányzós véleménye volt..

2011. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

- Tekintve, hogy sok ember dohányzik, aligha nevezném kissebbségi csoportnak. részemről nem tapsztaltam nagyobb összetartást közöttük, mint bármely máés csoportnál.

- Csakhogy az idegesség nem független a dohányzástól, egyik fő oka pont a nikotin hiánya, amtől függ az ember.

- lasd előző pont, az eufólia "az adag" megkapása miatt van.

- régóta nem trafikban veszi az ember a cigit, hanem ahol éppen van, pl tesco.


- Tudom javasloni továbbá a patkánymérget, hogy a szűk ereken könnyebben átmenjen az a vér... Ekkora baromságot is ritkán olvasni.

- a fűstölés tartósító eljárás. Mi a lényege? Hogy füsttel megöljük a sejteket. Piszok jól működne, ha mi magunk sem élő sejtekből állnánk...

- a dohánytermesztés állami monopólium, nem igazán termesztik "egyre nagyobb" területen.

- ja, mert a szúnyog csak ember vért szív, biztos kipusztulna...

- esetleg levághatnánk a testrészeket is, ezzel csökkentve az elhízott emberek tömegét. Nem kevébé hülye megoldás, mint cigivel fogyókúrázni.


- az emberáldozat is egy szertartás, mégse díjjazzák már régóta. Önmagában az, hogy valaminek hagyománya van még nem feltétlenül jó.

- mégis melyik idióta akar több reklámot? Már így is a reklámot szakítják meg filmmel...

- a másik része meg tesco gazdaságos. Továbbá manapság a gyerekek pokemon kártyákat gyűjtenek.

- manapság facebokon ismerkedünk külföldiekkel.

- szerintem nem törli el. Nem látom valahogy azt a fene nagy békét dohányosok között sem.


Szóval vicces kis szöveg volt ez.

2011. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen is meg nem is, de biztos csak a halál
2011. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igaz. A dohányzásnak nincsenek pozitívumai. Én nagyon sokáig dohányoztam, de egyáltalán nem bántam meg, hogy leszoktam. Nem hiányoznak az "előnyei", mint pl. a terhelésre fulladás, füstszag, halálos betegségek nagyon magas kockázata, az hogy képtelen vagyok cigi nélkül az utcára kimenni stb. stb. stb...
2011. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!