Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a leszokással járó "tüneteket"?

Figyelt kérdés

Elhatároztam sokadjára, hogy leszokok a cigiről. Nagyon erős láncdohányos vagyok. Az utolsó próbálkozásomkor 4 napig bírtam ki. Enni nem ettem helyette, csak nyalókát vettem, mert így a mozdulat maradt :)

Viszont rettentően ideges agresszív és feszült voltam. A környezetem már ott tartott hogy inkább cigizzek, de ezt nem viselik el. Ezt hogyan tudnám kiküszöbölni?

Nagyon szeretnék leszokni, mert anyagilag megterhelő és már az egészségemen is érzem, hogy nem jó. Viszont az első pár napban rosszul vagyok (fejfájás, hányinger, feszültség, nincs kedvem felkelni sem).

Tapasztól allergiás reakcióm volt, hánytam és a tapasz körül elég nagy területen bevörösödött a bőröm. A rágónak nem látom értelmét.

Mit lehetne tenni, hogy könnyebb legyen?


2011. aug. 13. 11:06
 1/8 A kérdező kommentje:
jah és olvastam a hipnózisos leszokásról. erről van valakinek tapasztalata? Tényleg működik?
2011. aug. 13. 11:08
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem pedig a rágó segített. Én 16 éves korom óta dohányoztam, 22 évesen szoktam le. Soha nem szívtam sokat, kb. végig 1doboz/2nap volt az adagom, de azt úgy stabilan, és hiányzott is ha annyit nem szívtam el.


Akkor próbálj meg leszokni, amikor tudod hogy egy-két hétig nem kell dolgoznod menni, és nem leszel kitéve masszív stressznek meg megterhelésnek. Év közben (suli év) én is próbálkoztam, hétvégén ment is minden rendben, hétfőn az első órám után már kint büntettem az utcán a staubot. Ha nem cigiztem ugyan azok voltak a tüneteim mint neked, az én környezetemből is menekült mindenki.


Vége lett a sulinak, hazajöttem nyárra anyuékhoz, és én melegben amúgy sem tudtam sokat dohányozni, ráadásul előttem volt 2-3 stresszmentes hónap, gondoltam megpróbálom. Egy pár napig nehezen tűrtem, de ha már nagyon rá akartam gyújtani mindig bekaptam 2-3 rágót (negrós Airwaves-t tolok, lehet hogy az a titok:D), egy hét után pedig már nem is kívántam. Azóta nem dohányzom, érzem hogy jobb formában vagyok, kitisztult a tüdőm meg az érrendszerem, sokkal jobban érzem magam.

2011. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
biorezonancia. 20-30 ezerforint, a nikotinhiánytól való tüneteket teljesen megszűnteti. Viszont a cigivel mint mindennapi esemény, szokás, mozdulat nem lehet mit csinálni. Akaraterő kell hozzá.
2011. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
rágó az tényleg segít.
2011. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leteszed a cigit, és elviseled a tüneteket. Kb. 2 hét után könnyebb. Tapasz csak rosszabb, ugyanúgy nikotinos, mint a cigi. 15 évig napi2 dobozzal szívtam, 6 éve tettem le, tudom mit beszélek. /mielőtt valaki megmagyarázná, hogy nem olyan könnyű/

Fejben kell eldöntened.

2011. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keress más pótcselekvést.

Több pénzd lesz ruhára cipőre, motorra, autóra, házra, bármire ami értelmesebb és nem rombolja az egészségedre.

Spoltolj sztem, kondi bicaj futás úszás bármi jó.

Esetleg túrázzál szép környéken ahol jó a levegő.

Esetleg játszál a gépen cs, ut, flatout2.

Vagy gitározz az is le tudja kötni az embert.

Amikor úgy érzed hogy beadnád a derekad nézd meg ezket a linkeket és legyél elszánt, te sokkal erősebb vagy mint az bűzrud, te fogysz kijönni ebből győztesen és kész, nem fogja az élted minden egyes percét uralni

[link]

[link] videót is nézd meg

[link] olvasd ezeket figyelmesen végig.

Haverokat is ezekkel szoktam bíztatni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen én eldöntöttem fejben, csak az agresszió az amit nem tudok kezelni. Mivel egészségügyben dolgozok, így a tüdő számomra nem elrettentő példa. :)

De sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem tesz jót. Csak a nagy baj, hogy a családban mindenki nagyon erős dohányos, így ha otthon vagyok a füstben ülök egész nap. :( És ez megnehezíti a dolgom nagyon.

De mindennél jobban le szeretnék szokni, csak ne lennék tőle agresszív és feszült.

2011. aug. 13. 13:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyél inkább csokit az talán nem árt annyira:)
2011. aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!