Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A párom (25F) lassan már két...

A párom (25F) lassan már két éve dohányzik, pedig asztmás tüneteket produkál. Hogy tudnám lebeszélni a cigiről?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy akármit mondok, szerinte a cigizés nem árthat neki, és az asztmás tünetei sem amiatt alakultak ki. Féltem az egészségét, de nem hallgat se az orvosára sem a barátnőjére(rám), pedig nyilván mindannyian jót akarunk neki. És nem is keveset szív: napi majdnem másfél doboz, de ha feszültebb napjai vannak, akkor elmegy kettő is. Szóval nemhogy egészségtelen, de még fizet is érte sajnos.


Nem tudom jó kategóriába írtam-e, mert ide nyilván dohányosok járnak, akik szintén meg lehetnek győződve arról, hogy a cigi nem ártalmas, meg hogy több kárt okoz a benzingőz meg ha végigsétálunk a körúton.


De abban remélem egyetértünk, hogy aki kezd asztmás lenni, annak le kellene raknia a cigit, és ebben kérem a segítségeteket, hogy szerintetek hogyan lehet egy megrögzött dohányost leszoktatni a cigiről, vagy legalább megértetni vele, hogy ártalmas.


Köszönöm a segítséget.


2010. máj. 22. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
sehogy. nemfogod tudni őt meggyőzni. sőt, a folytonos cseszegetésed csak mégjobban fogja idegesíteni és a kapcsolatotok is rámehet. a dohányos csak úgy fog tudni leszokni, ha ő is akarja. ameddig nemakarja addig meg állhatsz fejre is, akkorse....
2010. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedd el tőle a cigisdobozt, ha találsz nála... Dobd ki, gyűjtsd fel, stb. Vedd el a pénztárcáját, vagy csak a pénzt belőle... Ha kér tőled, mondd neki, h nincs nálad... Vedd el tőle a bankkártyát, stb... Ha nincs miből, akkor nincs mit... Aztán valamelyik du/este üljetek le és beszéld meg vele... Fenyegesd meg, h vagy a cigi, vagy te... De ha nagyonnemmegy, akkor hagyd rá! Az ő élete, ott cseszi el, ahol akarja!
2010. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*gyújtsd
2010. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer komolyan beszélgess el vele erről. Sok komoly következménye lehet, ami tényleg egyáltalán nem tréfa. Esetleg amikor dohányozni akar próbáld más étel/ital fogyasztását javasolni...
2010. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!