Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Passzív dohányzás egészségtele...

Passzív dohányzás egészségtelenebb mint az aktív?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rászokva a cigarettára csak néha mikor elmegyek bulikba jól esik és azt szeretnem kérdezni ha ez nagyon egészségtelen-e?
2011. szept. 12. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
A passzív elvileg azért károsabb, mert nem szűrőn keresztül szívod le. A bagósoknak ott van ugye a filter.
2011. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is így hallottam, de szerintem ez hülyeség. oké, a passzív filter nélkül szívja, az aktív meg filterrel, aztán utána ha mondjuk két slukk között vesz egy levegőt, akkor ő is filter nélkül beszívja a füstöt. meg hát ugyebár nagyobb mennyiségben is, mint a passzív.
2011. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
a passzív dohányzás nem azt jelenti, hogy csak buliban cigizel, hanem azt, hogy te ugyan nem cigizel, de mások füstjét szívod. elvileg a passzív károsabb, mert nem szűrőn keresztül szívod, csakhogy, a mennyiség jóval kevesebb, szóval aktívan dohányozni nyilván károsabb. természetesen egészségtelen még csak néha-néha buliban is dohányozni, de ha tényleg nem szoksz rá, nem valószínű hogy ilyen kevéstől bajod lenne.
2011. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez a legnagyobb baromság amit olvastam a napokban amit az első válaszoló írt. Józan paraszt ésszel gondolkodjunk :


Jóval kisebb koncentrációjú a füst mivel el van keveredve a levegővel. Ott van még a forró füst ami közvetlen megy a tüdőbe.

2011. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért de az aktív dohányos is beszívja azt a füstöt ami a cigiből jön ki. És itt most nem a filteres felére gondolok......
2011. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem engem értettél félre, gondoltam annyit tudtok következtetni, hogy ha valamivel ellentmondásom van, akkor nem kell kiírni nagybetűvel, hogy az AKTÍV DOHÁNYZÁS kárára írtam a mondandóm.
2011. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rheeza ***** válasza:
100%
Ez eddig nagyszerű hogy az aktív is beszívja a passzív füstöt de erre meg azt tudom mondani hogy a passzív meg beszívja az aktív barátunk által kilélegzettet is szóval kb ugyanott vagy, plusz utcán pl nem fogod szélcsatorna szinten belélegezni azt ami az előtted sétáló dohányos cigijéből elfüstölög, de minden esetre semelyik sem egészséges. nem kell ezen rezegni.
2011. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!