Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudok a cigiről leszokni?

Hogyan tudok a cigiről leszokni?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem a leszokásomat már 2 és fél órája nem gyujtottam rá birom nem is hittem volna de mi lesz később?Mit csináljak ha rámtőr hogy nekem rá kell gyujtani?Segitsetek ötletekkel mert nem akarok többet dohányozni!
2009. máj. 1. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

pl. ne gondolj a cigire alapból hogy feltetted ezt a kérdést és meg fogod nézni a válaszokat a cigi fog eszedbe jutni.


egyébként meg rágózz nekem bevált.

2009. máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ok köszi de azért megnézem a válaszokat hátha van jó ötlet olvastam olyanról hogy herbál cigi állitólag olyan büdös hogy rágyujtasz és ki is dobod...Igaz ez?Hol lehet ilyet venni?

Oksa megpróbálom a rágót.Köszi

2009. máj. 1. 07:40
 3/6 anonim válasza:
80%
én viszonylag sokat cigiztem, de mostanra már csak bulikban, vagy ha ideges vagyok akkor 1-2 szál segít. A rágó tényleg jó, a sportolás még jobb. És a kávé, persze naponta max.2!!!
2009. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld az olyan helyzeteket, amiben megkívánod a cigit. Ez nem feltétlenül a válaszok olvasgatása, viszont ha e tevékenységed közben mindig cigiztél eddig, akkor már veszélyt jelent. Ami még nekem "cinkes" helyzet: kávézás, teázás, sörözés vagy más alkohol fogyasztása, buszmegállóban ácsorgás. Egyébként én is most mennyiségcsökkentő projekten vagyok:) Érdekes mód evés után már nem kívánom úgy a cigit, mint eddig. Én elég jól haladok, bár leszokni nem akarok de 10-15 szál helyett 5-6-ot szívok és még jobban szeretném csökkenteni. Remélem te is sikerrel jársz!
2009. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Elore is bocsi, picit hosszu lesz, de remelem tudok segiteni vele talan tobb embernek is :) Nekem igy sikerult:

Az elso es legfontossabb lepes az ELHATAROZAS. Nem elvetendo otlet, ha mondjuk papiron osszegzed magadnak az erveket es ellenerveket..(ettol meg onmagaban nyilvan nem fogsz leszokni,de amikor eszedbe jut hogy ragyujts, minden alkalommal emlekeztesd magad erre a listara). Plane azoknak lehet ez jo manko, akik kevesbe vizualis tipusok.

Nekem egy relative komplex onterapia jott be. Meg mult ev vegen beszelgettem jobaratom apjaval. Tudni kell hogy az oreg vallasos, es hozzam hasonloan O is dohanyzott sokaig. Vallasos es hitbeli okfejtesekbe most nem mennek bele....annyi a lenyeg, hogy eldontotte, az egeszsege erdekeben nem dohanyzik tobbe. Ehhez neki oriasi erot adot az onmagaban valo hite, igy le is szokott vegleg. Annyi ebbol a tanulsag, ami nekem bevalt, hogy a leszokas egy dontessel(a Te donteseddel) kezdodik, kedves olvaso, amihez azutan kovetkezetesen tartod magad. Ez a dontes lehetoleg ne arrol szoljon, hogy mit nem akarsz mar, hanem arrol, hogy mi az amit AKARSZ.(pozitiv celkituzes)

En ezt kombinaltam eletmodbeli valtoztatasokkal, ami mar igencsak esedekes volt. Elhataroztam , hogy ezutan -amennyire tolem telik- egeszsegesen akarok elni. Ebbe az onmagamrol kialakitott uj jovokepbe tobbe mar nem fert bele a dohanyzas. Energikus, egeszseges szeretnek lenni, mivel csak igy fogom tudni a celjaimat megvalositani.(pozitiv celkituzes meg mindig :) Ennek erdekeben azota a kovetkezoket csinalom:

Rendszeresen mozgok, megvalogatom az eteleimet es az italokat, szines lottyoket mar nem iszok. Etrendem hianyossagait taplalekkiegeszitokkel potolom, ami egyuttal meregteleniteshez is kivalo. Napi 3-4 liter folyadekot iszok. Etvagyam es gyomorsavam lecsokkent, joval kisebb mennyisegu adagokkal is beerem. Erezhetoen nott az energiaszintem,aktivitasom. Regebben eves utan, vagy csak spontanul napkozben jelentkezo faradtsagerzet megszunt :)

Csak azert fejtettem ki ennyire reszletekbemenoen a folyamatot, hogy lassatok mennyit jelent az, ha minden lehetseges modon segitetek onmagatokon.

Ezenkivul konkretan a leszokashoz meg vannak persze kisebb praktikak, amik jol johetnek. Rago, ragcsalnivalo legyen mindig a kozelben. Vagy valami, amit babralhatsz, ha ideges vagy. Van akinek az is mukodik, ha nem egybol akar vegervenyesen leszokni, hanem fokozatosan tolja ki egyre jobban a dohanyzasmentes idotartamokat. Pl. nem orankent gyujt ra, mint eddig, hanem 2-3 orankent, esetleg megprobalja megallni 1 egesz napra, aztan igy tovabb. Lehet akar versenyezni csaladtaggal, baratokkal, kollegakkal hogy ki fogja tovabb birni :) Ne legyetek rest kreativan hozzaallni a problemahoz.

Azert azt vegyuk figyelembe, hogy sokan a mindennapi stressz levezetesekeppen dohanyoznak, tehat aki ilyennek tartja magat, igyekezzen talalni valami alternativ "ideg" levezeto modot, mielott megprobalkozik a tenyleges leszokassal.

Vegul csak annyit, hogy mindenkeppen erdemes. Ismeroseim,barataim,csaladom koreben mar tobbeknek sikerult. Nalam a kovetkezo projekt edesanyam leszoktatasa lesz .. ;)

2009. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat!:-)

Már 3. a van és én még nem gyujtottam rá!:-)

Ha tudtam volna hogy ilyen könnyen megy hamarabb leteszem.

Nagy dohányos voltam 14 évet bagóztam,napi kb 1 dobozzal.Most 33 éves vagyok de letettem megérte!Ha nekem sikerült másnak is fog kitartás remélem soha nem gyujtok már rá!Mégegyszer köszönöm a válaszokat!Szép napot!

2009. máj. 3. 05:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!