Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásról tényleg olyan...

A dohányzásról tényleg olyan nagyon nehéz leszokni mint ahogy azt mondják?

Figyelt kérdés

Mindenkitől ezt hallom aki dohányzik.

De, hogy lehet, hogy ennyi gyenge ember van? Nem lehet, hoyg simán le lehetne szokni, csak nehéz úgy, hogy a boltba meglehet venni, meg mások megkínálnak?

Szóval mi van, ha dohányozna valaki, egyik nap elszívná az utlssó szálat, és másnap nem menne sehova boltba, így nem tudna venni, és nem kérne senkitől.

Szerintem így simán le lehetne szokni, mondjuk 2 hét alatt.

Így szerintem sok dologról le lehetne szokni, mint az energia italról. Régen én is naponta megittam egyet, de aztán így csináltam, hogy nem mentem többé boltba, és elmúlt az az érzésem, hogy inni kéne egyet.

A cigivel ezt nem lehet megcsinálni?


2011. okt. 22. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ez is egy fuggoseg, akarcsak egy drog.
2011. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
szerintem kurv@ nehéz lehet mert én még a kóláról se tudok leszokni akármit próbálok...szerencsére a cigire nem szoktam rá.
2011. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki tényleg le akar akkor simán le lehet szokni róla. A környezetemben az utóbbi időben két ember is abbahagyta:Az egyik a párom,tehát pontosan láttam, hogy egyik nap mondta, hogy nem kell több és nem vett többet,pedig azóta is jár boltba,:) A másik egy kollégám, neki szilveszteri fogadalma volt, és úgy sem gyújtott rá, azóta sem, hogy a felesége és több kolléga is dohányzik.

Szóval csak akarni kell!

2011. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Èn pedig azt mondom,hogy akarat kérdése az egész...El kell határozni.10 évig dohányoztam.(nem keveset napi 1-1,5 doboz multit)Terhes lettem.Megláttam a tesztemet.Onnantól egyetlen szálat sem szívtam el többé mert a gyermek volt az elsö!!!!Azóta sem dohányzom,pedig a férjem igen.Mára két gyermekes anyuka vagyok,aki büszke arra,hogy leszokott 5 éve!!!

Apum annak idején 15 év után tette le a cigit egyok napról a másikra.Több embert is ismerek akik nagy dohányosok voltak és leteték.

Semmi más akarat kell hozzá.Nem könnyü de nem lehetetlen!!

2011. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 yuda ***** válasza:
100%

Ismertem egy orvost, aki mesélte egyik nap felébredt és nem kívánta azóta sem soha többé- de ez a ritka,van, hogy ennyire könnyű.

Másokat orvosilag fenyegetnek meg, hogy vagy meghal rövid időn belül, vagy leszokik.

Megint másoknak fenemód nehéz, erős akarat kellene, ami vagy van, vagy nincs.


Szerintem ebben sem szabad általánosítani, mert ahány ember, annyiféle személyiség, annyiféle motívum. Le lehet pl. szokni a szerelme miatt, vagy jön a gyerek, vagy ritka esetben felismeri magának árt vele és abbahagyja- szerintem ez a legritkább, mert amíg lehet megindokolják, hogy unalomból, vagy éppen feszültséglevezetésből, hozzátartozik a kávéhoz..akármi...sok-sok önbecsapás. :)

2011. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
tényleg nehéz én a 6éve dohányzom, és ha 1 napig nem gyújtok rá van bennem egy kellemes sóvárgás érzés hogy jól essne már.(nem erős érzés)Amúgy csak nagy elhatározás kell és akkor le lehet de Én még egy jó darabig tuti nem fogok.
2011. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nagyon nehéz, de nem lehetetlen. Én sajnos már tini koromban rászoktam a cigire, 45 évig szívtam. Többször próbáltam abbahagyni, de valami indok miatt újra csak rágyújtottam.

2006 márciusában begyulladt a torkom ki tudja, már hányadszor. És akkor azt mondtam, itt a remek alkalom, most vagy soha! És eldobtam az éppen meggyújtani készült cigarettámat.Ettől fogva nem gyújtottam rá. Mindig volt nálam cigi, elég volt a tudat, hogy nálam van és bármikor rágyújthatok, ha akarok.

2011. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Phoney ***** válasza:
83%

Az emberek egy igen kis része bármikor le tudja tenni, egy másik kis részük pedig rászokás helyett megundorodik tőle, de ne számíts rá, hogy te is ilyen vagy.


Az energiaitalozás kevésbé addiktív a dohánynál.

2011. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem nehéz, hanem qrva nehéz. Amikor már 1 nap eltelt cigi nélkül, érzek a mellkasomon valamilyen szar érzést, majd szét megy a fejem, és amikor valaki hozzámszól, legszívesebben be tudnám verni a fejét, ideges vagyok egész nap. És amikor ezek után elszívok egy szál cigit:) maga a menyország, hirtelen könnyebben lélegzek, elkezdek szédülni, szó szerint lehet érezni ahogy áramlik szét a nikotin a vigtagjaim elejétől a végéig, jó kedvem lesz, annyira beszédülök, hogy le kell ülnom, egyszerűen elmondhatatlan érzés:D De amúgy szar. 18F
2011. okt. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
81%
csak akarat kerdese.10evig cigiztem,de mindig azt mondtam h ha akarom mar masnaptol nem gyujtok ra.meg nem akartam....eltelt par honap es azt mondtam eleg volt,meg volt ket szal cigim,elszivtam,majd nem vettem tobbet.4honapig egy szalat se szivtam ezutan.majd egy kiados itthoni veszekedes utan ujra ragyujtottam 3honapra.....mert most meg kiderult h kisbabank lesz igy 1hete megint egy szalat sem szivtam.tehat sikerulhet,sikerul ha akarod.en azert cigiztem 10evig mert jo buli volt,nem akartam leszokni,de aztan egyre tobbszor jott az h egyszer ebbe fogok belehalni,meg beteg leszek,meg budos vagyok,es azt mondtam nem kell tobb.a nagyszuleim is igy szoktak le 40ev cigi utan egyik naprol a masikra-mert megmondta az orvos ha nem teszik meghalnak.es szo nelkul leraktak,par ev kulombseggel.
2011. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!