Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő alatt tisztul ki...

Mennyi idő alatt tisztul ki egy erős dohányos szervezete, tüdeje?

Figyelt kérdés
Erős dohányos az napi egy doboz cigit jelent!
2011. okt. 31. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nem hagyja abba akkor soha :D
2011. okt. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom kb 9 hónap.
2011. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz "kitisztulás" alatt. A szén-monoxid elég hamar kiürül. A danagatveszély kb. 15-20 év alatt közelíti meg a sohasem dohányzókét. A COPD (tüdőszövet roncsolódása miatt kialakult állapot légzészavarral, sorozatos tüdőgyulladásokkal, spontán légmellel, fulladással) soha nem gyógyul meg, legfeljebb nem romlik tövább. A dohányosok erei szintúgy nem lesznek újra rugalmasak, maximum kevésbé gyorsan meszesednek tovább.
2011. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg így van az utolsó cigitől számítva:


"20 perc: a vérnyomás és a pulzus normális szintű lesz


8 óra: a vér oxigénszintje javul


12 óra: a nikotin kiürül a szervezetből


24 óra: csökken a halállal végződő hirtelen szívinfarktusok kockázata


48 óra: az illat- és ízérzékelés javul


3 hónap: 30%-kal növekszik a tüdő teljesítménye


9 hónap: a nikotin okozta köhögés megszűnik, a kimerültségérzés és a szapora levegővétel csökken


1 év: a szívinfarktus veszélye 50%-kal csökken


2 év: a tüdőrák kockázata csökken


5 év: a tüdőrák veszélye 50%-kal csökken


10 év: a tüdőrák esélye a nemdohányzókéval azonos


15 év: az egészségi állapot olyan, mint a nemdohányzóké."

Bár én az utolsóval(15 évvel) nem értek egyet.


Egy másik verzió szerint annak az időnek a duplája, mint amennyi ideig dohányoztál.

2011. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én 3 évet tudtam, arra hogy teljesen kitisztul a tüdő. Bár ezek szerint lehet több..

vagy csak meg akarják ijjeszteni a dohányosokat, azzal a 15 évvel, nem tudom honnan jött, nekem is furán hangzik. Minden 7. évben "újjászületünk" tehát szöveteink majdnem teljes egészében megújulnak, az idegsejteken kívül. Tehát picit furi és logikátlan

2011. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én azt hallottam, hogy 48 óra után a szervezet neki áll öntisztítani

addig meg fokozottabb a védelme

ez a védelem ilyenkor enyhül - mivel már nincs miért védekezni - és aki ilyenkor gyújt rá - tehát ha pl nem rendszeres dohányos, vagy visszaeső ő van kitéve a lehető legnagyobb veszélyeknek


és azt is hallottam 1 szál cigaretta 8 km lefutással tisztul ki a vérből - tehát a vérsejtek ekkor szállítanak tiszta oxigént, nem pedig szémonoxidot

2011. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!