Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ahogy a kérdéseket és válaszok...

Ahogy a kérdéseket és válaszokat olvasom, úgy veszem észre, mint eget rengető problémát és azt is feltételezitek az emberről, hogy "nem rendes" ha dohányzik. Tényleg ilyen óriási probléma lenne?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi lennék, miért gondolják egyesek így.
2009. máj. 8. 15:39
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
nem "eget rengeto problema" csak vannak akik nem szeretik(pl en),es aki dohanyzik az csak madanak art.
2009. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eget rengeto problema a dohanyzas annak az embernek csak, aki leszokni akar rola tobb evi aktiv dohanyzas utan, de radobben, hogy nem tudja lerakni!

Akkor eget rengeto gond, amikor kiszamolja valaki, hogy egy ev alatt mennyit fustol el, mennyiert veszi meg a betegseget.

Egy doboz cigi ha 400 Ft, akkor egy honapban 400*30=12ezer, egy ev alatt 12*12=144ezer ft. Ezt szorod meg 10-el, es 20-al es 30-al is,hiszen az emberek nemcsak par honapig szivjak. 30 ev alatt 4millio 320ezert Ft.

A masik eget rengeto problema amikor valakinel megallapitjak a tudorakot, vagy mas betegseget.

Aki dohanyzik megveszi sajat maganak a betegseget. Nekem nem, de sajat magadnak ez eget rengeto problema (szerintem).

Nem mast csapsz be, csak sajat magadat.

Nem is beszelve a kellemetlen cigi szagrol ami a cigisek szajabol, ruhajabol, hajabol...stb. arad(((

2009. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Igen, tényleg ennyire eget rengető! És evvel csak az a baj, hogy egy dohányos minden emberi kapcsolatát is alárendeli a cigarettának... Nem ragozom, aki bagós, az sejti, miről beszélek. Ismerek olyat, akinek fontosabb volt a cigi, mint a gyerekei egészsége és az, hogy kénye-kedve szerint ott gyújthasson rá, ahol ő akar... Nagy vonalakban: igen, meg lehet ítélni arról egy embert, hogy dohányzik és AHOGY dohányzik!
2009. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és olyan nincs, hogy valaki én tudja letenni, legfeljebb olyan van, hogy nem akarja!
2009. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondnak érzem. MErt a dohányosok 99%-a leszarja a többi embert, most is kimegyek (kertes házban lakunk külvárosban) és ott van a ház előtt a füvön egy összegyűrt cigisdoboz. És ezt most én szedjem fel. Feldughatja az a dohányos aki odadoba! Ráadásul nézzetek körül mi van a tömegközlekedési eszközöknél: csikkek halomszám a földön, miközben kuka van minden megállóban.. Sajnos a dohányosok nagyrésze szarik a tisztaságra, és paraszt módon szemetel. És akkor már arról ne is beszéljek amikor már száll fel a buszra, de még beleszív egyet a cigibe, mert nem bírja ki!! amit persze a buszon fúj ki. Egy bölcs ismerősöm mondta: Engem nem zavar ha cigizel és szívod, csak ne fújd ki!
2009. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szimpatikus, ha valaki direkt szennyezi a testét.

Van élvezeti szer más is, szenny meg épp elég. Én is cigiztem valaha, de annyira de annyira nem kívánom.

De mondjuk udvarias vagyok, soha nem mondanám, hogy nem tetszik, max. ha megkérdezi valaki.

2009. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Igen! Egetrengető!! Miért kell nekem a bűzt szívnom azért, mert más 0 IQ-val rendelkezik?? Tudod az a baj, hogy a dohányosok, hosszú éveken keresztül vívták ki maguknak a nem dohányzók utálatát. Ezt visszaállítani elég nehéz lesz!

Egy volt dohányos.

2009. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura, hogy valaki ennyi pénzt dob ki ilyesmire. Nem valami jól használja el a pénzét. a pénz meg ugye energia, aki így pazarolja, persze, hogy gyanús.
2009. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük az élet területeit:

KARRIER: Nem mindenütt nézik jó szemmel, a főnököm szorozta, ha 5 ember 6 percet cigizik óránként, az neki napi 6000 Ft fölöslegesen kifizetett órabér.

GYEREK:beszívja, megbetegszik. Ő is rászokhat. Esetleg nem jön, vagy nehezen jön.

SZERELEM:büdös száj, csúnya bőr nem jó.

HÍRNÉV:Nem trendi cigizni

PÉNZ:Fogy.

EGÉSZSÉG:Az is fogy.

TUDÁS:Az meg ettől nem gyarapszik, igaz. Semleges.

VALLÁS:A Biblia szerint a test templom, amit kölcsönbe kaptunk, illik megőrizni, tisztán tartani. Azt hiszem más vallások is hasonló szellemben állnak hozzá.

Nem óriási probléma, de mindenképp negatív dolog. Igaz hogy antidepresszáns, de azt találsz jobbat is.

Ezeken felül kosszal jár.

2009. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Még folytatom:

ha az ember a vasárnapi ebéd után a saját könyvtárában, ha van neki, elszív egy szál cigit a kávé mellé a barátaival, az rendben van. De minden nap szívni, utcán, nyilvános helyen, s függőnek lenni, az elég taszító.Eleve engem a"függőség" minden formája taszít. Én a szabadságra esküszöm. Hogy már ilyen nagyot mondjak.

2009. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!