Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzási hajlam örökletes?

A dohányzási hajlam örökletes?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az alkoholizmusra való hajlamot el lehet örökölni. Ugyan ez a helyzet a cigivel is?
2011. nov. 12. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinnem hogy öröklödhet,meg az alkoholizmust sem,inkabb a rossz csaladi viszonyok,depressziora,labilis egyenisegre valo hajlamuak,elöbb ragyujtanak es isznak alkoholt(mar ahol a csalad tagjai is fogyasszak).
2011. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az életet lazábban felfogó emberek dohányoznak általában, ők sokszor nemtörődöm típusok, igénytelenek, olyan egyszerűek.

Nyilván külső és belső tulajdonságokat is egyformán öröklünk, tehát igen, öröklődhet.

2011. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk se anyu se apu soha nem cigizett, és én meg a két nővérem cigizünk én leszoktam a baba miatt, de sokáig cigiztem. Apu sokáig alkoholista volt, mi gyerekek egyáltalán nem iszunk, max ünnepnapokon 1-2 pohár pezsgő!!! Szóval mi egyáltalán nem örököltünk ezek közül semmit!!!
2011. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy dohányzási hajlam, de ugye ha van szenvedélybeteg a családban nagyobb lehet az esélye, hogy a családban másnál is kialakul, és a cigi is ugyanúgy függőség.

De nagyon egyszerű: Ne gyújts rá és tuti nem fogsz rászokni.

2011. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem örökölhető, sőt az alkoholizmusi hajlam sem.

max akkor ha a szüleid alkoholisták nagyobb eséllyel leszel te is piás mert nem foglalkoznak veled soha és így elkallódsz vmi sz@r társaságba és úgy leszel alkoholista.

Dohányzás: ha akarod szívod, ha nem akkor meg nem.

A dohányosok gyerekei azért cigiznek hamarabb mert könnyebben hozzájutnak :)

2011. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én azt hittem örökölhető, de akkor lehet h mégsem:) köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!