Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A marihuána tényleg a kemény...

A marihuána tényleg a kemény drogok előszobája, vagy ez csak tévhit?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 22:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Sokan mondják, hogy nem, de én ismertem egy jópár gyereket akiknél így volt. Az egyik már halott. Én nem kockáztatnék.
2009. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
nem feltétlenül,de aki már heti többször,napi szinten rákap,az kipróbál mást is ,aki nem szivta még el az agyát,az a hernyó előtt megáll. De forditva viszont száz százalékig igasz,a kemény drogosok ezzel kezdik.
2009. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
igasz=igaz
2009. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a marihuána a legelterjedtebb, ezért tekinthető előszobának. Az ember előbb-utóbb úgyis kipróbálja a többit, végigjárja a lépcsőket. A legtöbben 4-5 féle kábítószert is kipróbálnak, sőt rendszeresen is használnak, majd leállnak. Mivel a kábítószer erősen kihozza a személyiségek közötti különbséget, és megmutatja, ki is vagy valójában, ezért itt dől el, hogy valaki soha nem szokik rá, vagy függő lesz de később leszokik, vagy felszínre hoz bizonyos rejtett pszichológiai defektusokat ami megváltoztatja a használó személyiségét, vagy függő lesz és végül belehal. Azt nehéz lenne megítélni, hogy ha valaki nem szokik rá a kábítószerre, nem talál-e valamilyen más függőséget ami végül a halálát okozza. Az ember választja a kábítószert és nem fordítva...
2009. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Félperce olvastam egy cikket erről ezekkel a szavakkal és pont megláttam a kérdést. Micsoda véletlen:)

Igen, de attól függ mekkora az akarat erőd. Ha csak szeretnéd kipróbálni és komolyan gondolod,hogy 1-2x kipróbálod és ENNYI, akkor nem lehet baj, egy pozitív élmény lesz. De ha tudod,hogy könnyen befolyásolható vagy és túl kíváncsi, akkor nem nagyon ajánlom, mert minél több füves cigit szívsz annál jobban leszel rá immunis és kapsz rá a kemény drogokra.(szerintem)

L/16

2009. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
80%

hát én ismerek rengeteg embert aki kipróbálta, nem egyszer, és lám normális életet él, nem függő, nem nyúlt máshoz. Pedig nem mondták hogy rossz lett volna. Annyi az egész, hogy tudni kell nemet mondani. Van pl aki évente 4-5ször leissza magát a sárga földig, van aki évente 4-5ször betép. állítólag ha nem iszik mellé az ember, akkor a másnap enyhébb mint egy berugás után. A lényeg az hogy ésszel, ha ki akarod próbálni.

Más megközelítés: attól hogy megiszik az ember 6-7 sört, berug, még nem lesz alkoholista. Vagy ha valaki a buli kedvéért elszív egy este 9-10 szál cigit ( normálisat), még nem lesz dohányos.

Ha annyira káros lenne nem lenne legális hollandiában.

Tény hogy módosítja a tudatot, hallucinációt okoz, de ha tudod hogy te most betépsz, és tudod, hogy mi várható akkor tudod kontrollálni.

Persze van pár nyomorék, aki rákap, de szerintem mongyuk belefér néha, ha erre van vkinek szüksége.


Mindamellett, hogy én elvből nem próbálom ki sem a marcsát, sem az alkoholt, sem a dohányzást.

2009. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem.Csak, ha gyenge a jellem.
2009. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Aki ezt kitalálta, fogalma sincs semmiről.Nem értem, hogy lehet véleményt alkotni olyasmiről, amit az illető nem ismer.
2009. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2009. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan, dehogy, ez baromság!!! Ha mindenki, aki életében betépett párszor, tovább menne, akkor nagyon sok kemény drogos lenne már! (köztük én is)

Aki meg drogozni akar, az nem feltétlenül fog előtte a spanglinál időzni egy ideig... NAgyon kevés ember próbál ki mást is, de szerintem ők akkor is kipróbálnák a durva szereket, ha nem találkoztak volna a fűvel.

Én pl. még tizenévesen elvesztettem az érdeklődésemet a dzsanga iránt, jobban szeretek mértékkel iszogatni, ha szórakozni megyek. Sokan hozzám hasonlóan gondolkodnak, illetve olyan is van, aki alkalmanként tép, de mást nempróbált soha és nem is akar.

2009. máj. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!