Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Orvosi titoktartás és a...

Orvosi titoktartás és a marihuána?

Figyelt kérdés

A marihuána a szervezetben marad tobb mint 2 hónapig. Ha vérvételre, vagy DNS tesztre mész kimutatható ez ido alatt. Létezik az ún. orvosi titoktartás: itt az orvos aki tudja, hogy szívtál kinek nem adhatja tovább az infót?


Van egy ilyen tippem, ha 18 múltál, akkor senkinek nem mondhatja, és ha még nem múltál akkor a szuleidnek. Javítsatok ki ha tévedek/erosítsétek meg.


2011. szept. 1. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
a vérben csak pár óráig mutatható ki a vizeletben meg talán 1 napig is..De az orvosi titoktartás nemtudom hogy működik ilyen esetekbe csak pl azt tudom hogy ha anyád elvisz pl nőgyógyászhoz és kideríti h nem vagy szűz nem mondhatja el neki tudom hogy ez nem jön pontosan ide de most hirtelen nemtudtam más példát felhozni..szóval sztem a kor az nemszámít
2011. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Az orvos ilyenkor köteles szórólapokat bedobálni meg kiplakátolni a környezetedben és kombi wartburggal menni öttel hangosbemondóval a tetején hogy mindenki megtudja! Az expressz és a bazár újság is tele lesz vele!
2011. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Az orvosokat akkor kötelezi titoktartás, ha legális dolgokról beszélünk. Ha mondjuk megállapítja rólad, hogy migrénes vagy, és nem szeretnéd, hogy anyukád megtudja, akkor elmondod neki a kérésed, és nem mondja el anyukádnak. Mivel a fű akárhogy is nézzük, illegális dolog, teljes joggal szólhat rendőröknek, és valószínű, hogy fog is............
2011. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Azt kihagytam, hogy nem a szüleidnek, mivel már 18 elmúltál. A szüleid majd a zsaruktól tudják meg, ha becsengetnek ;)
2011. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Ha bűncselekményről van szó tudtommal az orvos köteles értesíteni a rendőröket.


Ha szerencséd van nem fog egy kis thc származék miatt feljelenteni, legfeljebb ha olyan sok van a véredben, hogy az már komoly függőségre utal - persze tudom: a fűre nem lehet rászokni, csak a feelingre.


Egyébként ha beverik az orrod és bemész a sebészetre akkor is köteles lenne rendőrt hívni... A titoktartás arra vonatkozik, hogyha pl halálos beteg vagy és ezt nem akarod elmondani senkinek, akkor kérésedre nem mondhatja el még a rokonaidnak. (Egyébként elvileg a legközelebbi hozzátartozónak elmondhatja, ha te erről előre nem rendelkezel másképp).

2011. szept. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah, koszi a válaszokat
2011. szept. 7. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!