Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tehetném le a cigarettát?

Hogyan tehetném le a cigarettát?

Figyelt kérdés

Tudom sok kérdés van már ezzel kapcsolatban,de úgy gondolom/érzem, hogy ha személyesen kérdezem meg és kapok választ a kérdésre, akkor jobban "meg tudok nyugodni".

18/F vagyok.Már több mint két éve dohányzom.Az orvosom közölte, hogy jó lenne ha letenném a cigarettát ( betegség oka most mindegy).

Eddig napi fél doboz cigit szívtam,volt mikor kicsivel többet,esetleg kevesebbet, ahogy a helyzet kívánta.

Ma úgy keltem fel,hogy nem gyujtottam rá.Egy darabig tökéletesen ment,míg el tudtam mélyedni a teendőimben,de mikor a megszokott rutin eljött (buszmegálló,szünetek),akkor nagyon megkívántam,hogy cigizzek egyet.

Itthon nem tudom annyira lekötni magam,esetleg 1 óra szobabicózás, és úgy érzem magam, mintha kínoznának.Már-már szenvedek a cigi után.Sajnos egy fél szálat elszívtam ma (igaz nem esett annyira jól,de ez a belülrő feltörő rossz közérzet megmaradt).

Tanácsokat szeretnék kérni olyan emberektől,akik letették a dohányárút.

Előre is köszönöm!


2011. dec. 7. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


én nagyon erős cigit szívtam (barna szofit), évekig.. aztán egyszer nem kaptam levegőt, valami lett a hörgőimmel, vagy nemtudom. a lényeg, hogy annyira megijedtem, hogy elkezdtem venni fehér szofit. de abból is ugyanúgy elszívtam a másfél dobozzal. aztán nemrég vettem elektromos cigit. egyrészt egészséges, olcsó, másrészt higiénikusabb (nincs hamu, hamutál), nem kell gyújtó.


azért egészséges, mert csak nikotin, és víz. a füst tulajdonképpen vízgőz. nem tudom, hogy vizipipáztál-e már, de ahhoz hasonlít az érzés, amikor szívod. szóval ez csak ugyanúgy ad neked pótcselekvést, mint maga a cigi. a nikotin önmagában nem rosszabb dolog, mint a koffein, a kátrány az, ami kinyírja a tüdődet, ebben meg nincsen. szóval ajánlom :) különböző patronokat lehet venni, erős, gyenge, közepes, végül a mentes. sok ismerősöm szokott le vele!

2011. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

csak nekem erre nemigazán van keretem,mert még tanulói jogviszonyom van :D Nemigen adja meg a keret.

Tudom,most jönne,hogy a cigit is veszem stb. Hát gondolhattam volna elöbb is rá.Mostmár egyáltalán nem szeretnék semmiféle nikotinos dologra költeni.

Azért köszönöm válaszod :)

2011. dec. 7. 20:42
 3/4 MartinMetalCore válasza:
Szotyizzál.Nekem sikerül elterelni a figyelmet. Ha pedig csak este gyötör akkor egy kis szotyizás és kész. Lefoglal és megnyugtat nekem bevált.
2011. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a sima cigi drágább, mint az elektromos :)
2011. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!