Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen káros hatásai vannak/le...

Neved: kérdése:

Milyen káros hatásai vannak/lehetnek, a hosszú távú (napi) rendszeres marihuana fogyasztásnak? Mint mentális, és fizikai értelemben?!

Figyelt kérdés
Csak értelmes hozzászólásokat várok, valaki segítségre szorul!
2011. dec. 15. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

fizikai értelemben a COPD a legrémisztőbb, vagy egyéb tüdőbajok, amik a dohányzással is járnak.

a nap közbeni mérhetetlen fáradtságot is ide sorolnám, de lehet hogy az csak azért van, mert nap közben ugye nem lehet szívni munka miatt, az éjszakai alvás egy részét így elviszi, az alvásra pedig éppen hogy még nagyobb lenne az igény. sok kávé kell, az sem egészséges.

mentálisan a szétszórtság, feledékenység mindennapos, de kezelhető. ide sorolnám a függőséget magát, ami nagyon is létezik, már annak a gondolata is nyugtalanná tesz, hogy esetleg kifogyhat a készlet.

ezeket így 8 év távlatából. később még fedezhetek fel mást is, ki tudja.

2011. dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nagyjából ugyanezeket akartam írni. :)

Illetve hosszútávú gyakori használat esetén személyiség torzulást is okozhat, mint bármelyik kábítószer.

Illetve folyamatos ingerlékenység is lehet, ez egyénfüggő.

Döntési nehézségek... Fizikai szinten folyamatos orrváladékozás, adhoc jelleggel - nyilván az anyag tisztaságától/eredetétől függően rosszullétek.


Én ezeket láttam, amikor a környezetemben valaki élt vele.

2011. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Volt 1-2 ilyen ismerősöm, az egyikkel sose szerettem beszélgetni, mert olyan lassan beszélt, alig forogtak a kerekek odabent, megaludt a szájában a tej beszéd közben... De lehet tényleg sose volt 0-24ben tiszta pillanata...:D


A másik meg teljes fizikai értelemben elverte a család pénzét, aztán meg remegett és alig lehetett bírni vele mikor ténylegesen nem volt miből vennie füvet.

2011. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
A marihuana nem okoz fizikai függőséget, nem fog megremegni, ha nem jut anyaghoz. Az hogy marihuana kell neki, az csak az ágyban képződik ... Ez nem heroint, amiről alig alig tudsz leszokni.. Aki le akar az azonnal lerakja és soha többé nem csinálja, Semmi fájdalommal nem jár.. cigiről rosszabb leszokni mint a marihuanaról.
2011. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Saját évekkel ezelötti tapasztalatokból mondom ezeket:

Olyan mint az alkohol meg a cigaretta.

Tehát ugyan úgy függőséget okoz.

Ahogy mondták szétszórtság, lassúság. Amit még hozzá tennék az igénytelenség a környezetre. Mint az alkoholnál előfordulhatnak agysejtek rongálódása.

Viszont amiről nem beszélnek a pozitív hatásai:

Fájdalomcsillapítás és a vesére is pozitív hatással bír.

Ajánlom nézz meg egy két doku filmet. Én pl a Discoverin láttam egy hasznos filmet erről.

2012. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egyén függő, ki milyen mentalitása van? ismerek pár embert napi szinten használja.szánalmas! hülyék lettek tőle,reggeltől estig csak a fü,de nem is élvezik csak hogy elszívják,pl mint az alkoholisták csak meg legyen az adag .beszélni másról nem is lehet velük csak arról! de a kérdésre konkrétan válaszoljak alattomós cucc személyiséget meg változik.ingerültebb ember leszel butább valakinál pszihés betegséget is kivált.rövidtávú memoria zavarokat okoz de van olyan is depresziótól a skizofréniáig mehet de egyén függö! googleba beírod találsz leírást!
2012. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

agysejtek rongálódása ellen tiltakozom, egészen biztosan nem rombol agysejteket, mint az inhalánsok, vagy a pia.

a legújabb amerikai tanulmány is azért foglalt állást a tiltás mellett továbbra is, mert függőséget okoz, és azt agyi betegségnek tartja.

2012. jan. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
egyik osztálytársam kb. 3 hónapja minden nap tolta. naponta 3szor, 4szer is. Elképesztően lerombolta mindenét.. Mindent elfelejt, néha azt sem tudja hol van, hova megy, a személyisége is teljesen eltorzult. egy értelmes vicces aranyos pasi volt, most nem lehet vele beszélni sem. max a fűről. de semmi értelmeset nem tud mondani.. nagyon lefogyott, és több tantárgyból megbukott most félévkor, pedig nem volt rossz tanuló. olyan gyorsan történt ez az egész amúgy, hirtelen megváltozott teljesen. szörnyű... énis szoktam füvezni havonta 1szer max, de komolyan elgondolkodtam ezek után, hogy annyit sem kéne. nagyon szörnyű volt végignézni ezt, főleg hogy semmit nem tudtunk tenni.. hiába. nem lehetett neki megmondani.. ha elkezdtük mondani h nem kéne ennyit, meg hogy rá fog szokni, akkor azonnal bedühödött, és sokszor már kiabált velünk, hogy erre nem lehet rászokni, meg hogy egy csomó jó hatása van.. és hiába mondtuk hogy nézzen már magára.. nem lehetett meggyőzni. viszont most a szülei megtudták, és már nem adnak neki pénzt, de ígyis minden nap bevan tépve a suliban.
2012. jan. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: A havi 1 betépést valamerre módosítani kéne, mert egy betépést követően kb egy hónap mire teljes kapacitáson dolgozik újra az agyad.

Tehát pl vizsga, fontos zh előtt több mint egy hónappal már nem kéne. Inkább akkor 2 hónappal a vizsga előtt egy héten át, vagy 3-4-5, több havonta.

2013. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják egészségesebb a rendes ciginél és aki orvos által felírt füvet fogyazt mondjuk valamien végstádiumu beteg annak meg jot tesz mert ugymond"nem fáj neki".
2013. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!