Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi lehet ez a zöldes váladék?

Pókhalálebédfagyi kérdése:

Mi lehet ez a zöldes váladék?

Figyelt kérdés
Régebben sokat dohányoztam, aztán kb. fél évre teljesen leszoktam, mostanában össze-vissza dohányzom. Van, hogy hetekig semmi, és van hogy egy este több mint egy dobozzal elszívok. Egy ilyen este után reggelente ilyen zöld váladékot köhögök fel. (Nem vagyok influenzás). Mi lehet ez? Gondolom nem jelent jót. Jól érzem, hogy a dohányzással van összefüggésben?
2012. jan. 2. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen a dohányzás miatt van. Én 1 dobozt szívok 1 nap, egész nap köpködöm a csigákat, kölümböző színekben. Szoktam zöldet, szürkét és barnát köpni. De emiatt ne aggódj, ez természetes.
2012. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, a dohányzástól van.aggódni valóban nem kell,a tüdőrák majd csak ez után jön.
2012. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy tüdőrákos lesz. Persze ha ezen rágódik, hogy jajj nehogy tüdőrákom legyen akkor 100, hogy lesz. Én soha nem gondolkodok ilyeneken, és remélem, hogy én is úgy fogom 80 évesen szívni a cigit, mint a nagyszüleim:)
2012. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az újévi fogadalmaim között szerepel, hogy nem gyújtok rá 2012-ben, szóval ezen ne "aggódjatok".


A pontos élettani magyarázatra érdekelne, puszta morbid kíváncsiságból.

2012. jan. 2. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
A dohányzás egy folyamatos hörgőgyulladást okoz, mivel a kátrány irritálja a hörgőket és a váladékképződéssel akarja kipucolni a szervezet magából. Amikor ebben a váladékban elszaporodnak a baktériumok, akkor megváltozik a színe, zöldes vagy sárgás lesz. Ez gyulladásra utal.
2012. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!