Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem szivhat elektromos...

Kolozs Rozália kérdése:

Miért nem szivhat elektromos cigit a szív és érrendszeri megbetegedésben szenvedő beteg?

Figyelt kérdés
Rendszeres gyógyszereim: Ednyt-Nebilovol-astryx.
2012. jan. 3. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom. Ki mondta ezt neked? Nekem volt olyan ismerősöm, aki tudta, hogy tüdőrákja van, azt mégis szívta. A rendes cigit. Most temettük 13.-án.
2012. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát erről én sem hallottam még. Első, láttál te a kérdésben olyat, hogy ki hogy halt meg a cigitől? Én nem. Amúgyis aki dohányzik, lassan már természetes, hogy meghal tüdőrákban, nincs ebben semmi probléma. Én is abban fogok meghalni, ez természetes, mert dohányzom.
2012. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A normál cicgi sem ajánlott szív-érrendszeri betegség esetén, szerintem csak így értendő.
2012. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom:

Normál cigiből lehetetlen "bezabálni", túl sokat szívni.

Elektromosból pedig eleinte biztos a túladagolás, egyrészt az újdonság varázsa, másrészt mert a biztos átmenet miatt.

Én is kb. háromszoros nikotinadaggal értem el, hogy semmi hiányérzetem ne legyen a hagyományos után az első pár napban.

Gyanítom, ezért nem ajánlják. Nehéz kontrollálni.

2012. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tippem az van:


"Az Ednyt tabletta egy ACE-gátló (enalapril) és egy vízhajtó (hidroklorotiazid) kombinációs készítménye.

A hidroklorotiazid rendelkezik vérnyomáscsökkentő hatással, fokozza a víz és só kiürülését a vesén keresztül, így csökken az érrendszerben lévő vér térfogata." (A betegtájékoztatóból)


Tehát te egy vízhajtóra akarsz vízgőzt szívni!

Ez tényleg nem biztos, hogy szerencsés!


A másik gyógyszer nem szerepel a magyar gyógyszerkönyvben. Vagy elírtad a nevét, vagy nem megyar.

2012. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!