Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti miért, vagyis milyen okkal...

Ti miért, vagyis milyen okkal cigiztek?

Figyelt kérdés

16/fiú vagyok...

- 1,5éve cigizek... napi 10-12 szál kent8-as.

Az a helyzet, hogy én nem is tudom miért cigizek. Vagyis csak úgy cigizek, mert eszembe jut,hogy csak úgy szivnék 1 szálat vagy valami.

Meg leszokni se birok, de ez most mind1.

Ti miért cigiztek? mert kivánjátok? vagy csak megszokásból? vagy mert úgy eszetekbe jut? kérlek irjátok oda, hogy hány évesek vagytok, mióta cigiztek, napota hányat szivtok, és esetleg azt is, hogy milyet.

Köszönöm előre is.


2012. jan. 9. 02:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

A barátom öccse is 16 éves, ő azt mondta azért szokott rá mert a haverjai is cigiztek, nem akart úgymond "lemaradni" tőlük, ezért hát ő is rágyújtot, aztán elkezdték ugye egymást kínálgatni. Azt mondta napi 2-3 szálat szív, a te esetedben szerintem 16 évesen az a 10-12 szál rövid távon súlyos egészségkárosodást fog okozni. A mai fiatalok körében sajnos a cigizés lett a divat, aki nem cigizik az nem "menő",hát én 18 éves vagyok, ugyan soha nem is próbáltam, de nem is akarom, inkább leszek szürke kisegér mint hogy tönkretegyem vele az életem. Amúgy a barátom öccse valamilyen piros dobozosat szív, azt mondta bármikor le tudna szokni, de szerintem nem, mivel már ő is kb. 1,5-2 éve cigizik. Szerintem ő is így lehet vele, hogy már ő se tudja mért cigizik, csak megszokásból.

Anyukám és apukám is cigizik, anyukámnak az összes testvére, ezért én alapból undorodom tőle. Soha nem cigiztek bent, télen is kimentek elszívni de én így is iszonyatosan undorodom tőle.

Anyukám 45 éves, azt mondta hogy 22 évesen mikor elkezdett dolgozni a munkahelyén megkínálták cigivel, elszívta, ezután mindig kínálgatták így lassan már magának vette a cigit. Azóta is dohányzik, általában ő egy nap elszív egy dobozzal,ahogy apukám is. Régen barna dobozos sophianet (ha jól írom) szívtak, már áttértek a kék dobozosra. Apukám úgy 2-3 évente leszokik fél évre, aztán ismét vissza. Szerintem ők már annyira függőek lettek és hozzászoktak hogy csak segítséggel tudnának leszokni.

2012. jan. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, apám 56-ban született, és Ő is cigizett gyerekkorában, és nem Ő volt az egyetlen. Tény, hogy ez a mai időkben nagyobb figyelmet kap. Az viszont, hogy 16 évesen - és ráadásul, úgy hogy először gyújtasz rá - napi 10 szálat szívj, az azért durva. Minek annyi... Na mindegy, felteszem 16 évesen van annyi eszed, hogy felfogd mi a jó neked és mi nem (ez nem), nem kezdek el papolni a tüdőrákról, mert már nekem is a könyökömön jön ki. Én 18 évesen kezdtem el, születésnapomon vettem egy dobozzal, mert ugye már legálisan is vehetek, és jó volt. Meg egyébként amikor kisebb voltam, akkor is meggyőződésem volt, hogy később cigizni fogok. És nem azért mert ettől faszagyerek leszek, hanem mert jó érzés. Apám cigizett (már nem), lehet ettől van, nem tudom. Az első doboz óta elmegy napi 5-6 szál, de most vizsgaidőszakban több is. Ha meg úgy érzem, hogy feleslegesen füstölök rá se gyújtok, mert minek, nem kell feltétlenül füstölni ha nemszükséges (pl ha itthon vagyok, és egész nap tanulok 1 szál esetleg), neked is jót tesz, és cigid is marad, ergo később kell venni dohányt. Ráadásul ha 1000 Forint lesz egy doboz, ami esélyes, szerintem le fogom rakni, így is alig győzöm pénzzel. Gondolj bele, hogy mi mindenre tudod költeni azt a pénzt amit a bagóra fordítasz. Napi 10 szál az 2 naponta újabb és újabb doboz. Kent legyen 600 Ft (tudom nem annyi, jóval több, de most számoljunk evvel): 2 naponta 600, az egy héten kb 1800, egy hónapban 7200, egy évben pedig 86400. Az rohadt sok, és kevesebbel számoltam mint amennyi valójában. Ebből, ha másra nem is kell, jó ideig fedezni tudod a bulikat, vagy a csajodat. Ezeken gondolkodj el. Ja, és hogy pontos legyek. Ugye azt odaírtam, hogy mióta 18 lettem: most 19 vagyok, vagyis 1 éve, napi 5-6 szál, bulikban 1/2 doboz, Fekete Dunhillen "élek", és azért szívom mert egyszerűen jól esik. Jó erős cigi, lenyugtat, nem stresszelek, hakuna matata érzésem lesz tőle. Aki azért cigizik, hogy a többiek előtt felvágjon az gáz, ássa el magát. Na ennyi.
2012. jan. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, semmivel nem vagy jobb :D te azt csak hiszed, hogy jólesik a cigi. el nem lazít, azt csak bemesélted magadnak. tudod mi esik jól benne? az, hogy egy pici időre csökkented az elvonási tüneteket. Magyarul: verd egésznap a fejed a falba, és majd mikor abbahagyod 5percre, figyeld meg milyen jó érzés lesz:)

Sok dohányos hiszi azt, hogy szeret cigizni, de csak a függőség tünetein enyhít egy időre. Kérdem én, jó egy egész életig enyhíteni a tüneteket, úgy hogy közben mindenféle más dologra is kihat?

2012. jan. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
87%

Én szeretek dohányozni, olyankor van időm átgondolni a dolgaimat. 29 éves vagyok, 15 éve dohányzom, kb. napi egy doboz.

Most próbálom magam rábeszélni, hogy akarjak már leszokni, de egyelőre nem tudom meggyőzni magamat, mert gyenge szar vagyok...:(

Hagyj fel a dohányzással mihamarabb, mert minél tovább szívod, annál nehezebb lesz felhagyni ezzel a rossz szokással... Komolyan!

2012. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Napi kb 1 dobozzal és azért,mert megnyugtat,ha ideges vagyok,serkenti a gondolkodást és mert nem tudom abbahagyni,nálam ez nem rossz szokás,én kőkeményen nikotinfüggő vagyok,nem tagadom,de hogy ne költsek rá annyit és kevesebbet szívjak én áttértem az itthon töltöttre.25/L
2012. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%

8:27


Látom nem értettél meg: volt, hogy egy álló hónapig nem cigiztem, mert egyszerűen nem kellett. A nyugtatást meg nem bebeszélem magamnak, a nikotin egy erős nyugtató szer de ne zavarjon. Le tudom rakni ha akarom, rohadtul nem az elvonási tünetek miatt cigizek, de te biztos jobban tudod nálam. És amint felmegy az ára, lerakom, mert úgy már sokba fog kerülni. Még ez a 600-700 Ft tűrhető, de 1000 már nem. Ha nincs fogalmad arról, hogy a másik mit csinál légyszíves ne okoskodj.

2012. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
a nikotin valóban megnyugtat? és ezt nem csak bebeszéled? :D akkor tudj róla, hogy a nikotin serkeni az adrenalin és a dopamintermelést, így az agy „felpörög”. de nyilván nem értek hozzá :D
2012. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Ja, de ez dózisfüggő. Egyébként a Nikotin a nyugtatószerek között szerepel bátyám farmakológia könyvében. Valóban van élénkítő hatása, de csak eleinte, utána egyből a gátló hatása lép fel, nem véletlenül lassulok be tőle, na meg persze az érszűkítő hatás. Maradjunk annyiban, hogy mindkettőnknek igaza van
2012. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Ja, még valami: ha én valaha felpörgök a cigitől, akkor felköpök azt aláállok :D
2012. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%

Kellemes, jó érzés, én szeretek cigizni. Élvezem magát az egészet. Ha szomorú vagyok, rossz a kedvem csak ülök magamban és cigizek. Jó hangulat van, pörgök ezerrel egyiket a másik után szívom. Fáradt vagyok, akkor csak rágyújtok és pihenek, tele vagyok energiával, akkor elszívok egyet és megnyugszok. Ilyen dolog ez! :)

Már öt éve.

19/L

2012. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!