Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha 22 éves vagyok és 3 éve...

Ha 22 éves vagyok és 3 éve dohányzok, akkor tud még úgy regenerálódni a szervezetem, hogy később ez ne látszódjon rajtam, ha most leszokok?

Figyelt kérdés
Az elején 1 doboz több nap volt, később 2-3 nap, de az utóbbi félévben napi 1 doboz.)
2012. jan. 18. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tud.
2012. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már 24 óra elteltével az utolsó cigarettázástól, jelentősen csökken a szívinfarktusra való esélyed.


3 nap elteltével a légzésed könnyedébb lesz, mivel a tüdő kapacitásod nagyobb lesz.


A keringésed és a tüdőd működése 30%-al fog javulni az első 2-3 hétben az utolsó cigarettázástól számítva.


1 és 9 hónap között a tüdőd sejtalkotói regenerálódnak, ezzel lehetővé tévén a tüdő megtisztulását.


1 év után a szívkoszorúér megbetegedésének a kockázata fele akkora lesz, mint egy nem dohányosé.


5 év után az agyvérzés kockázata akkorára csökken, mint egy nem dohányos kockázata.


10 év után a tüdőrák fele akkora lesz, mint egy dohányosé. A száj- és torokrák esélye egyaránt csökken.


15 év után a szívkoszorúér megbetegedés kockázata akkorára csökken, mint egy nem dohányosé.

2012. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor a bőröm is szebb lesz?
2012. jan. 19. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a bőr regenerálódása gyorsulni fog.
2012. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!