Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt hiszem elfogom hagyni a...

Azt hiszem elfogom hagyni a cigarettát, vélemények?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom azt a rossz közérzetet és önkép-rombolást amit érzek a dohányzást miatt. Nem vagyok láncdohányos és mégis kezdem úgy érezni magam, mintha nem is lennék ember. Belém nem neveltek cigaretta-ellenes magatartást, a baráti körömből is vannak dohányzók és egy ídő óta én is elkezdtem cigarettázni. Szeretni szeretem- melyik dohányos nem szereti ? De kezdem azt érezni, hogy ez így nem éri meg. Magammal szemben nagyon igényes vagyok, a környezetemmel toleráns és elnéző, de magammal szemben nem. Ezért is már hányingerem van amikor a tükörbe nézek és arra gondolok, hogy ma megint cigarettáztam.

Próbáltam elfojtani ezeket az érzéseket és nyugtatni magamat azzal, hogy ettől én még nem vagyok kevesebb. De a felszínre tör az, hogy " de igen, kevesebb vagy. És gyengébb is ". És minnél jobban próbálom elfojtani annál nagyobb erővel tör a felszínre.


Volt még így valaki ? Tényleg nem vérig sértett dohányosok véleményét várom, mert nekem nem volt szándékomban a dohányosokat minősíteni, aki figyelmesen elolvassa annak lejön, hogy csak és kizárólag saját magam minősítéséről van szó, ami mellesleg egy nagyon negatív önvélemény.

A válaszokat előre is köszönöm.

17/L


2012. jan. 23. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd azt. Támogatom. :)
2012. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam le. (Az is hozzátett azért, hogy apósom tüdőrákos, és végigkísértem a betegségben.) Egyrészt a dohányzáshoz semmiféle pozitív előnyt nem tudok kapcsolni. Szocializációs szerepe van, mert sokan nem bírják elképzelni a beszélgetést cigizés nélkül. Ezen kívül kizárólag hátrányai vannak. Én sajnálom a dohányosokat. Amúgy meg értelmesebb embernek tartom magam, minthogy olyan szokásom legyen, amit semmilyen ésszerű érvvel nem tudok alátámasztani, hogy miért űzöm. Divatból meg aztán tényleg nincs értelme.
2012. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket.

Amúgy 2. válaszoló: ez a másik dolog, hogy én mégcsak nem is divatból csináltam, ugyanis összesen egyszer dohányoztam más előtt ( ő is dohányos volt ), ezenkívül kizárólag csak akkor dohányoztam amikor egyedül voltam,tehát nem is lehet mondani, hogy divatból csináltam.

Nekem tényleg segített viszonylag bizonyos dolgokban és se nem divatból, se nem unalomból tettem.

Mindennek ellenére, mintha erősebb lenne az ellenérv

2012. jan. 23. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekelne, milyen "bizonyos dolgokban" segített.
2012. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz nem nagy eredmény, bár volt 14 füstmentes évem, egészen 14 éves koromig, ugyanis addig csak a rokonok passzív füstjét szívtam. Aztán egyszer egyik pillanatról a másikra kórházba kerültem, 3 nap bent fekvés, műtét, és nem tudtam lábra állni, mert több cső is lógott a lábamból. Akkor eldöntöttem hogy nem cigizek, mert nem akarok ugyanilyen csövekkel a tüdőmben végezni, 1 hónapig nem gyújtottam rá, de mivel megvolt az elhatározás, így tartottam magam, csak aztán valamiért nagyon hiányzott, és szükségét éreztem.
2012. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem vannak mentális zavaraim. Számos valójában.

Szüleim is megmondták, hogy tény, hogy értelmes vagyok,de sajnos sok olyan múltbeli élményem volt amin még nem tettem kellőképpen túl magam. Mindemellett azonban tisztában vagyok azzal, hogy milyen élet vár rám odakint és egyetlen percet sem pazarolhatok, ezért folyton képzem magam, a tanuláson kívül is főleg, viszont ez még önmagában sem egyszerű, nemhogy amikor még a belső kiegyensúlyozottság és stabilitás is hiányzik az emberből.

Na mind1, ez nem panasz akart lenni, csak válasz volt a kérdésre.

2012. jan. 23. 20:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja igen,még annyit, hogy lényegében ebben segített a dohányzás. Elvonatkoztatott egy kicsit a belső zavaroktól. A jelenben azonban már a cigarettázás önmagában is képez zavarokat, ha érted, tehát ezért fontolgatom az elhagyását.
2012. jan. 23. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt mondom neked, az elmélyülés, a csöndes meditáció, netalán egy neked megfelelő harcművészeti ág (megfelelő filozófiával) keresése pontosan ilyen, ha nem még jobb segítséget tud nyújtani a régi dolgok feldolgozásában.
2012. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!