Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás tényleg annyira...

A dohányzás tényleg annyira káros, mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés
Nagyapám végigbagózta az egész életét, pedig ő aztán kőkemény dohányos volt, a szakálla egy része sárga volt a nikotintól és mégis 93 évesen halt meg!
2012. jan. 24. 22:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%

Én meg 30 évnyi dohányzás után, túl vagyok az első infarktusomon (43 évesen), és már közel sem vagyok olyan fickós, mint 20 éve!

Igaz én is találkoztam 80 körüli emberrel, aki füstölt mint a gyárkémény, bár nem volt lába, mert le kellett vágni az érszűkület miatt!


Bár állítólag a stressz a legnagyobb gyilkos!

2012. jan. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Igen, tényleg.

A nagyapádhoz hasonló ritka szerencséket csupán a genetikai polimorfizmus szüli.

Ettől még a dohányzás ugyanúgy káros marad, és nagyapád sztorija rád nézve semmilyen pozitív hozadékkal nem bír.

2012. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
A dohányzás nagyon káros, de az tény, hogy mostanában kissé már túlzásba viszik az ellenük folytatott harcot, már szinte mindenért a dohányzás a felelős..
2012. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem olyan káros.

Most a dohányzás a mumus, meg a fertő, mindenki, aki dohányzik akaratgyenge, semmirevaló, potenciális gyilkos (lásd:passzív dohányzás).

A dohányzás egy rossz szokás, ami büdös, drága és nagyon öregít, de semmivel nem rosszabb, mint az állandó fojtogató stressz, vagy, ha valaki kényszeres evéssel vezeti le a feszültséget.

Azon meg totál kiakadtam, hogy azt írták valakinek, aki a feszült helyzetekben dohányzik, hogy szedjen nyugtatót.

Na, az most mivel jobb?

Nem dohányzol, cserébe egy nyugtató-függő drogos leszel.

2012. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

"A dohányzás egy rossz szokás..."


Csak az első dobozig szokás, utána már kókemény függőség, durvább mint a heroin!

2012. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Nagyapád esete tény, hogy elég ritka, bár nekem a nagyapám 40(!) évet dohányzott végig, ebből javarészt akár napi két csomaggal is, ráadásul még a régi, füstszűrő nélküli Munkás cigit szívta, amikor az megszűnt, akkor Piros Symphoniát, Szofit...Most, közel a 80-hoz, azonkívül, hogy valószínűleg nem fogja lefutni a maratont idén, semmi baja nincs. Aktív, jó egészégnek örvend.


Manapság a stressz sokkal rosszabb, olyan egészségügyi problémákkal hozható össze, amire nem is gondolnánk. Sajnos népbetegség, tenni nem igazán lehet ellene, mindenkit ér stressz, kivétel nélkül. Az a baj, mint ahogy előttem is elmondták, mindent a cigire fognak, erről szól egy nap az egész TV, holott csak kicsit körbe kéne nézni, hogy biztos emiatt betegszenek e meg az emberek.

2012. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
40%

Nem olyan ritka nagyapád este. Csak mai világban, aki dohányzik, és megbetegszik, meghal, azt biztos hogy a dohányzásra fogják! Pedig nem attól van, de nem ám. Akkor a nem dohányos miért betegszik meg és hal meg???

Na ugye, gondolkozzatok már!

2012. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

Amúgy fiatalít egyébként a dohányzás, jó a bélnek és a szervezetnek, csak hát kefestek egy "bűnbakot" pedig a sok tartósítószer a hibás, meg a nehéz munka. Azt nmégse mondhatják, hogy ne egyél, mert káros, és ne dolgozz ilyen meg olyan helyen, mert káros, mert akkor azt a munkát ki végzi el?

Ugyan! A dohányzás csak extrém esetben káros, pl ha valaki bányász, és van valami tüdőbetegsége is, és rágyújt. Egészséges embernél, normál munkával nem káros. Az érszűkület is mástól van, cukorbetegség, ilyenek.

2012. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
A szomszédom 62 évesen veszítette el az egyik lábát érszűkületes volt rá egy évre a másikat tavaly tavasszal pedig az egyik karját karácsony előtt sírt az öreg, hogy sosem dohányzott és mégis tele van érszükülettel, hogy minek ez az élet és ma egy hete, hogy meghalt tüdőrákban 65 évesen és nem dohányzott sohasem, tudom most azt mondjátok 100 ból 1 stb stb az egyik ismerősöm viszont 89 éves cigizik és olyan egészséges mint a makk jobban felugrik a bicajra mint én csak látni kéne. Ez csak megfélemlítés az egész volt olyan orvos aki azt mondta, hogy maga a nikotin nem káros még jót is tesz a szervezetnek csak erről ő nem beszélhet mert tartja az orvosi titoktartás.
2012. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért betegszünk meg ebben a mai világban mert a mostani generáció mind tápos és gyenge lusta és elhízott gyenge az immunredszere nem sportol nem étkezik rendesen csak a TV előtt ül vagy a Pc előtt nem úgy mint az akkori emberek dolgoztak keményen mozogtak erősek voltak most megfújja a tavasziszél a fiatalokat irány az orvos, 100 fajta gyógyszer azt sem tudja meik micsoda, 100 mellékhatás amitől később nem e lesz baj? De az orvos megkérdezi cigizel? szokjál le azonnal, mert mást nem tud kitalálni, de ha nem használ az orvosság majd írok másikat, szóval vannak itt 100+100 olyan dolog ami lehet talán rákkeltő is csak erről nem írnak ha a média közölne egy ilyet senki nem venné azt a terméket úgy volt a kínai tej is stb stb.
2012. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!