Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen fajta cigiszűrők és...

Milyen fajta cigiszűrők és dohányok vannak? (töltött cigaretta)

Figyelt kérdés

Eddig kék és fekete dunhillt szívtam, de kezd drágulni a cigaretta, ezért szeretnék átszokni töltött cigire. Milyen fajta dohányok és szűrők vannak/milyen erősségben?


Úgy hallottam, a füstszűrőkből van szénszűrős és "sima". Ezek között mi a különbség ízben (és egészség szempontjából)?


2012. febr. 2. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
dunhill után töltött cigi? rossz lesz eléggé... dohányból van a leghitványabbtól egészen a minőségiig. pl sodrós dohány kb 200ft 40g, kék vagy sárga DRUM 1000Ft 40g, A drumot meg a golden virginiát (két legdrágább) nem ajánlom töltéshez, mert azt inkább kézzel lehet tekerni az állaga miatt, viszont nagyon finom. A tilbury és a domingó minőségben jók, megfizethetők 600ft kb 40g. Tilbutyból van világoskék, piros, és fekete (vagy sötétkék),meg ízesítettek. Domingoból, világoskék, zöld, világoszöld (mentolos), sötétkék, meg ízesítettek. A színek nem igazán az erősségre, hanem a dohánykeverékre utalnak, amitől csak az íze változik. A kékek általában erős rűek, füstöltek, a piros az a hagyományos cigaretta ízű, a világoskéknek lágy íze van. a zöld domingó nem mentolos, szerintem nagyoon jó. a hüvelyből szerintem egészen mindegy... talán szofi a jó. egyikbe sincs szén tudtommal, az csak a rendes cigiben van. Amúgy kimondottan töltésre sopianae meg golden gate dohányokat használnak, de szerintem azok nem túl jók,ízre, főleg ha az egyik legdrágább cigit szívtad előtte :-)
2012. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kék szofi hüvelybe van szén. Az az egyetlen olyan hüvely.
2012. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

primus cég is gyárt multis hüvelyt. én jobban szeretem mint a multis szofit.

mindenképpen szénszűrőst használj, legtöbb bolti cigiben is az van.


dohányból meg a billiard, goldengate, justin féléket messzire kerüld el...:D


amit ajánlok: primus, szofi, szimfónia, tilbury, helikon, amiral,...



szín nagyjából a boltiaknak megfelel, pl sárga helikon és szofi gyengébb a kék változatuknál...

2012. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én először Tilburykkel kísérleteztem, volt ami egyáltalán nem jött be, volt ami "elment". Én végül a Golden Gate-nél kötöttem ki, nekem az vált be. Bár tény, hogy nem Dunhilloztam előtte huzamosabb ideig :D

Szerintem árban is elég korrekt a Goldengate, mostmár egészen jó állagban is adják. Úgy vettem észre, hogy a pici csomagosban mintha gyengébb lenne a minőség, de van ilyen hengeres dobozú kiszerelésben is (80 grammos 1490-ért), abban mintha jobb lenne a minősége (ezalatt azt értem hogy szép, nem darabos a feldolgozása, nem találsz benne "háncsdarabot", amit legtöbb olcsó árkategóriás dohányban sajnos előfordul.

2012. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem olyan dohány kellene cigi töltésre, ami csak 1 mg-os
2012. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!