Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi jó a cigiben?

Mi jó a cigiben?

Figyelt kérdés
Utálom, egyszer kétszer megvolt egy slukk, nem nyűgözött le. Mindkét exbarátnőm cigizett, ettől biztos nagy csajnak érezték magukat. A második csajom bűzlött tőle, mindig marta a torkom a rohadt kátrány. Az elektromos cigik megint veszélyesek állítólag, ismeretlen anyag van bennük, hülyeség is szívni. Jó lenne olyan nő aki nem dohányzik, de olyannal aligha találkoztam. Majd esetleg gázálarcban megyek csajozni xD
2012. febr. 19. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:

az az érdekes, hogy az egy dolog, hogy pár slukk után nem tetszik az embernek, de ha megkérdeznél valakit, aki évek óta dohányzik, ő sem tudná megmondani, hogy miért szívja, és mi a jó benne :D én vagy 4 évig cigiztem, kínlódtam a leszokással sokáig, amíg helyre nem tettem a fejemben a dolgokat :D és tényleg semmi értelme

de ez engem is kezd zavarni, hogy minden lány dohányzik szinte.. képmutatásnak tűnhet, hogy én is cigiztem, de már kiment a számból a sok szar íz, és nem tudnék megcsókolni egy dohányos lányt

denembaj, azért vannak lányok, akik pont nemdohányzó embereket keresnek :D

2012. febr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Kellemes, jó érzés, én szeretek cigizni. Élvezem magát az egészet. Ha szomorú vagyok, rossz a kedvem csak ülök magamban és cigizek. Jó hangulat van, pörgök ezerrel egyiket a másik után szívom. Fáradt vagyok, akkor csak rágyújtok és pihenek, tele vagyok energiával, akkor elszívok egyet és megnyugszok. Ilyen dolog ez! :)

Már több mint öt éve.

20/L

2012. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó jól mondja:) Olyan jó nyáron, egy bulis éjszaka után kiülni reggel a teraszra, kel fel a nap, nézed ahogy száll a füst:) Vagy amikor motorozol, megállsz valahol a semmi közepén, lefekszel az árok szélén, rágyújtasz és elgondolkozol mindenfélén, amin amúgy nem is szoktál. Ajj de várom már a nyarat:D De aki nem cigizik az ezt úgysem érti meg... mint ahogy azt sem értik meg, hogy nem csak menőségből lehet cigizni. A cigit nem mutogatni kell, hanem élvezni. 18F
2012. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Három dolgot mondhatok így hirtelen.


* Első : az a jó a cigiben, hogy aki szívja az sokkal többet kivehet az ingyenes orvosi ellátásból, mint például én aki nem dohányzom. Egyformán fizetjük a társadalombiztosítást, de a bagósok kezelése sokkal gyakrabban és tovább tart, lévén betegebbek a kor előrehaladtával. Aki azt mondja, hogy semmi baja a cigitől az valójában csak azt hiszi, hogy nincs, ám amikor le kell futni egy távot a rendelőig, mert lázas a gyerek, vagy futni kell a vonat után stb... akkor mindenki rájön a különbségre. Csak éppen nem vallja be még saját magának sem. Nincs baja a cigitől MÉG!


* A második : nem kell gondolkodnod azon, hogy mennyit tudsz félretenni hónap végén, mert a bagó elviszi az összes pénzedet. Napi egy doboz minimum, az egy harmincnapos hónapban 18000 Ft, ha ketten szívjátok a pároddal akkor kétszer annyi, ha többet szívtok akkor még több.


* A harmadik : fogadhatsz valakivel, hogy mit javasol majd a doki ha kezelni fog valami nyavalyával - ami csak idő kérdése - meg arra is, hogy be tudod-e tartani a gyógyulásod érdekében.


Ez pedig édesanyám története : erős dohányos volt, hiába könyörögtünk neki, képtelen volt letenni. A dohányzás köztudottan érszűkületet IS okoz nem volt ez másképp anyámnál sem. Az érszűkület miatt kezdtek elhalni a végtagjai, nem volt más megoldás csak az amputáció. Először a lábujjai, aztán a lábfeje, majd az alsó lábszára térd alatt. Akkor látszólag megszűntek a tünetek, azt hitte Ő is szegény. Egy napon azonban elkezdett fájogatni a hasa. Mentem vele orvostól orvosig, csak küldözgettek minket osztályról osztályra, de sehol senki nem tudta igazán, hogy mi a baj. Csak fogyott meg fogyott, de nem volt rákos. Nem sokkal ezek után, tavaly augusztusban édesanyám meghalt a kórházban. A boncolás megállapította, hogy az érszűkület nem állt meg, elzáródtak a bélrendszert ellátó vérerek és hiába evett ivott, szinte semmi nem tudott felszívódni a beleiből. A halál oka : teljes bélrendszeri elhalás által kiváltott szívelégtelenség. 59 éves volt.

2012. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 egyszomorulélek válasza:
Hát tényleg semmi értelme a ciginek ha meg egy nő cigizik aszt rendesen rossz nézni nagyon csúnya dolog és káros :S 14/L
2012. febr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Egy cigerettás ha elszív egy cigit, akkor érzi úgy magát, mint te bármikor. Aztán amikor nem szív, egyre rosszabbul érzi magát, egész addig amíg nem bírja tovább, és ekkor ismét alapállapotba hozza magát egy cigi elszívásával. A nikotin felezési ideje 15 perc, ezért szívnak sokan kb óránként egy szálat. Amikor azt írják hogy megmagyarázhatatlan jó érzés amit szeretnek, te ugyanezt érzed mindig csak cigi nélkül. Gyakorlatilag kábítószer csak nincs semmi pozitív hatása, hanem annak örülnek a cigi elszívásakor, hogy épp nem szenvednek a hiányától. Ezt Allen Carr foglalta össze a legérthetőbben.
2012. febr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Leszokni a cigiről meg azért nehéz, mert cigi nélkül visszatornázni a normál hangulatra 1 hónapig tart, ami ugye cigivel azonnal. Csak épp ilyenkor elölről kezdődik a nikotinhiány kör, az összes közismert hátrányával. Ez a normál hangulat a nemdohányzóknál mindig adott.

Vagyis: A dohányosoknak van egy szűk cipőjük, ami mindig töri a lábukat. Amikor cigiznek, akkor annak örülnek, hogy egy kicsit levehetik a szűk cipőt :-)

2012. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: Pocsolya ugró

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: tegnap 11:06

Az üzenet szövege: van valami probléma?

2012. márc. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Olyan nagy a hátrány, mint cigiben a kátrány!"


Ezt én találtam ki... illik is a mondanivalódhoz.

2012. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De sajnálom akinek meghalt az anyja...
2012. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!