Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a jó a cigiben?

Mi a jó a cigiben?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán vmi értelme?-?
2011. jún. 3. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Nincs, én is szívtam és nagyon nehezen tudtam letenni.

Elkezdtem 12-13 évesen mert azt hittem ettől leszek "nagy" és szépen rászoktam.

2011. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Eleinte vagyány dolog. Aztán meg tök jól esik, ahogy a füst és az aroma szétáramlik a tüdődben. Nyugtat is.
2011. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Kicsit rá kell kapni, akkor magadtól is tudni fogod, és nem kérdezel ilyen hülyeségeket.
2011. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy előttem írták:

Eleinte vagány dolog, aztán mikor rászoktál, nyugtat. Igazából csak pótcselekvés, de úgy érzed megnyugodtál tőle. Onnantól jönnek a bajok, mikor már nehezebb felfutni az ötödikre lépcsőn, nehezebb elérni a buszt, minden huszadik percben rá kell gyújtanod, reggelente rád jön a köhögőgörcs. Aztán szép lassan eljutsz odáig, hogy drága a cigaretta, szidod a kormányt érte, de azért megveszed. Majd egy szép nap rájössz, hogy le kellene tenned a cigarettát, és megfogadod, hogy holnap leteszed. Aztán eljön a másnap, és megint rágyújtasz, mert ott van reggel, a köhögés után az a fullasztó, torokszorító kiszáradt-száj érzés, hogy rá kell gyújtanod. Ekkor fogadod meg, hogy majd a jövő hét első napjától lerakod a cigarettát. Természetesen túl gyorsan eljön a következő hét hétfője, de megint megismétlődik az a torokszorító érzés, és rágyújtasz. Így eltelik pár hét, és rájössz, hogy ez így nem fog menni. Rágyújtasz, és elgondolkozol magadban: "Fene vigye, elég volt nem vagyok a rabja", és ezzel eldobod az utolsó cigarettádat, félig elszívva. Innentől jönnek az igazi bajok, hogy agyban eldöntötted, hogy lerakod, ha a fene-fenét eszik is. Az első napok nagyon stresszesen telnek. Folyamatosan a zsebedben kotorászol, keresed a cigarettás dobozt. Meg is van, de tartod magad, hogy "akkor se gyújtok rá". Ez megismétlődik egy nap vagy százszor, sokáig, talán két-három héten keresztül. Kb addigra jut el odáig az ember, hogy megállja a doboz utáni kotorászást, de a mozdulat, ahogy a cigarettát a szájához emeli, még nagyon sokáig hiányzik. Ráadásul itt a legveszélyesebb a helyzet, mivel egy füstös szórakozóhelyre való beüléssel, egy szál cigarettával való megkínálással gyorsan vissza tud szokni az ember. (tapasztalat) Ha sikerül megállni ha megkínálják az embert, a cigaretta füst még sokáig arra késztet, hogy rágyújts, de ha megállod, kb egy év után, már inkább zavarni fog, mint vágyakozol utána.(tapasztalat ez is)

Az az igazság, hogy ha most lennék 15 éves, úgy verném képen, aki először megkínált cigarettával, hogy kiköpné a fogait. Igaz, én már leszoktam, de végigjártam a lépcsőket, és nem szándékozom még egyszer rágyújtani.


Nem szoktok rá, ha van egy kis eszetek.

2011. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sine.lacrimna ***** válasza:
orális kielégülés.A pszichének jó, a testnek nem.
2011. jún. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
aki nem dohányzik sose fogja megérteni, szerintem van értelme, de tény hogy nagyon káros, és drága. Egyébként meg nem éri meg a cigiben meghalni, egyszer nagyon l megfogalmazta valaki az oldalon: nőért, hazáért, családért, szerettekért megéri meghalni, de cigiért? Nem.
2011. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
élvezeti cikk: megnyugtat ha ideges vagy. megértem azt akinek ideges v. rossz élete van, hogy rágyújt.
2011. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
15:39-es válaszolotól kérdezném,hogy akkor most hogy leszoktál már,futva mész fel az ötödikre?Fogadjunk most is liftel jársz,mint amikor cigaretáztál!
2011. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem futva megyek fel az ötödikre. Szépen felsétálok. Leszoktam a liftről. Viszont azóta nem okoz gondot elmenni futni. A köhögés, sajnos megmaradt, és úgy néz ki, meg is fog maradni. Egyébként, két éve szoktam le.
2011. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
De mi a fenének fusson az ember a 21-ik században,mikor mindenhová el lehet jutni valamilyen közlekedési eszközzel!Én 21 éve dohányzom,mégsem köhögtem még reggelente,na meg egy-két napja nyilatkozott ebben a témában az M1-en egy belgyógyász professzor,aki ugyancsak dohányzik és elmondta a tutit,hogy teljesen mindegy,hogy dohányzik-e valaki vagy sem,aki le is szokik róla,az mérgezi tovább mással magát,tehát nem oszt,nem szoroz!A környezetemben nem egy idős halt meg ugy,hogy elérték a nyolcvan feletti kort,gyerek koruk óta füstszürő nélküli cigarettát szivtak el napi két donoznak megfelelőt is és mégsem a dohányzás végett haltak meg,akkor ne mondja már nekem senki,hogy olyan ártalmas,ez csak egy jó indok arra,hogy amit nap mint nap belénk tuszkolnak az élelmiszereken kersztül,ilyen-olyan tartósitószerekkel,javitókkal,azt rákenjék a dohányzásra,mert egyébként káosz lenne az élelmiszeriparban!Lásd most a zöldségekkel is mi van,hogy senki nem veszi!Na erről van itt szó,nem a dohányzás halált okozhat témáról!
2011. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!