Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van veszélye a vízipipázásnak?

Van veszélye a vízipipázásnak?

Figyelt kérdés
Az öcsém elég gyakran teszi és aggaszt.
2009. jún. 6. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
kb mint a cigizésnek. a víz nem szűri ki a nikotint sőt, mivel viszonylag tiszta marad hosszú használat után is, valószínűleg nem szűr ki sokmindent, szóval majdnem olyan mintha cigizne
2009. jún. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Állítólag sokkal károsabb mint a cigi. Legalábbis az egyik otársam elég függő, és az egyik tanár kinyomtatott neki egy oldalt, és az végül nálam kötött ki...
2009. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

sokkal tisztább a füstje mint a cigié, viszont sokkal nagyobb mennyiségű!

Én egyszer 1 órán keresztül szívam elég intenzíven, egyfolytában, és kaptam egy enyhe nikotinmérgezést, hánytam...

cigiből kb 5 szálat el kéne szívnom egymás után ,hogyúgy érezzem magam, tehát káros azért a vízipipa is, de szerintem azért nem annyira mint a cigi

2009. jún. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
az a rókázás valszeg azér volt mer megégett a dohányod.. vagy az alufólia.. nos az nem egészen egészséges..(aluminium-trioxid..) nikotin van benne 0.5 vagy 0.005.. de rajta van a dobozokon.. én cigizek is pipa mellett és rá kell gyújtanom mert nem csillapítja a nikotin vágyamat egyáltalán...szal. ez a nikotin mérgezés leves.. szerintem.. amugy 2008 május óta pipázok szinte minden nap.. de megesett hogy egy nap 3x is tömtem.. még élek..
2009. jún. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előzővel. egy egész doboz vízipipa dohányban nincs annyi káros anyag, mint egyetlán szál cigiben. meg lehet nézni a dobozaikat, pontosan fel van rajta tüntetve miből mennyit tartalmaz. amúgy a cigiben sem a nikotin(amúgy ez is kevés van benne) a káros, hanem a tüdőbe kerülő égéstermékek. ezt a vízipipánál a víz kiszűri, teljesen megbarnul a vize használat közben. jobbára csak ízesített füst. semmi baja sem lesz.
2009. jún. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

egészségesnek nem egészséges, de nem árt vele túl sokat magának. ne aggódj miatta :)


kedves első. mit szívtál? víz és dohány volt benne, vagy...? talán csak nem bírod a pipát :D

2009. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
52%
A pipázás során a dohány, mivel nedves, melaszos, nem ég el, csak pörkölődik. tehát nem keletkezik annyi káros anyag. ami keletkezik is lecsapódik a pipa testének belsején, a vízben és a szívócsőben. nikotin nagyon elhanyagolható mennyiségben van jelen. 50grammos dobozaimra 0.05% van írva. és mivel nincs papír ami elég, kátrány sem keletkezik. + a pipázásnak az a lényege hogy a finom füst hűs. tehát nem meleg. így drasztikusan csökken a torok és szájrák kialakulása. jó. nem egészséges, de attól még alig ártalmas. én rendszeresen szívok :)
2009. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ezt érdemes elolvasni, én eddig is úgy tudtam, hogy a vizipipa kb olyan káros, mint a cigizés: [link]
2009. jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!