Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mekkora a fertőzés veszélye,...

Iildikoo kérdése:

Mekkora a fertőzés veszélye, ha terhesen ettem egy kevés gorgonzolat?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok, és valamelyik nap ettem egy négy sajtos pizzát, amin gorgonzola is volt. Tudtam, hogy nem ajánlott terhesség alatt, ezért leszedegedtem róla a peneszes sajtot. ám csak az után olvastam utána, miután jollaktam. Nagyon megijedtem! Olyan ijesztő dolgokat olvastam! Kérem aki tud segíteni, esetleg egy orvos ha megtudna nyugtatni, ugye nem lehet baj belőle, ha esetleg pár darabka maradt a pizzan, vagy esetleg rafolyt a másik sajtra? Köszönöm a segítséget!
2011. aug. 20. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz tőle bajod,hiszen a pizzán meg van süle a sajt.
2011. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

* sülve.

ismerősöm pl. Izlandon nyers halat evett terhesen és semmi baja nem lett.

2011. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
Nem. Nem tudom, honnan vetted, hogy lenne veszélye, de a gyomor környezetét nem nagyon bírják az élőlények. Ha a penész életben marad, akkor eleve megenni sem lenne kockázatmentes.
2011. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz, az idegeskedés többet árt.

Én ettem camembert sajtot is, ha mindent betartanánk, amit terhesen nem "szabad", akkor éhenhalnánk.

2011. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"gyomor környezetét nem nagyon bírják az élőlények"


Ki kell ábrándítsalak, egy komplett mikrobiológiakönyvnyi patogént és toxint tudnék felsorolni, ami túléli a gyomor savas környezetét.


Terhesként ún. lágysajtokat (kecskesajt!), pasztőrizálatlan tejet illetve egyéb falusi finomságokat ne fogyassz (disznótoros és barátai), a zöldsgéeket, gyümölcsöket pedig mindig alaposan tisztítsd meg. Nem, terhesség alatt nem (meg amúgy sem) működik a "együnk sok koszt, me akkó' jau lesz a imunrencernek!" típusú laikus hozzáállás.

A megsütött pizzán található sajttól pedig nem lesz bajod, ezt te is felfoghatnád felelősségteljes felnőttként. Ráadásul a márványsajtok nemespenésszel érnek, melyek apatogének az emberre...

2011. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Tudom. Nem ez a lényeg. A vége volt az - apatogén.
2011. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!sokat segitettetek!
2011. aug. 22. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!