Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnék leszokni a dohányzás...

Szeretnék leszokni a dohányzásról! Szerintetek el lehet hizni ha leszokik az ember? Félek ettől.

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a cigit leteszed, de rákattansz a csokira, meg a cukros-édes cuccokra, vagy valami hasonló nasira, azt úgy hívják, pótcselekvés, és akkor egyértelmüen.

Ha habzsolásba kezdesz bármiből, ami nem zöldség,gondolok itt húsokra, zsíros-cupákos ételekre, mint csülökpörkölt és társai, vagy ha kétpofára zabálod a somlói galuskákat, akkor bizony simán el lehet hízni.


Amúgy szerintem megúszható a dolog.

2012. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lassulhat az anyagcsere, az tény, de lehet tenni ellene:) Én mikor abbahagytam a dohányzást, jobban odafigyeltem az anyagcserémre, és ezért inkább több gyümölcsöt ettem, kevesebb zsírosat, szóval próbáltam egészségesebben enni, és nem híztam. Bár ehhez az is hozzájárult, hogy egyre többet mozogtam, de szerintem ezt majd te is érezni fogod, hogy pár nap nemdohányzás után annyira tele voltam energiával, hogy öröm volt elmenni egy-egy jó nagy sétára, vagy biciklizni, vagy ilyesmi :D Szóval ha kicsit odafigyelsz, akkor nem lesz gond. De ha híznál is 1-2 kilót, teljesen megéri, mert sokkal többet nyersz a cigi elhagyásával :D
2012. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen sokan elhíznak miután leszoknak. Mert sok embernél pótcselekvés az evés, meg vannak akiknek megnő az étvágya is a cigi elhagyása után. De szerintem ha odafigyelsz akkor nem fog elhízni, olyasmit rágcsáljál ami egészséges meg mozogni kell. Amúgy érdemes leszokni, sokat teszel ezzel az egészségedért és ráadásul egy rakás pénz megspórolsz ilyen cigi árak mellet.

Én szurkolok neked hogy leszokj :)

2012. márc. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapja szoktam le,valóban feljött jó pár kiló mert megnőtt az étvágyam.De egy kis fogyizás és jó lesz.Inkább mint a büdös és drága cigi! Soha többet!
2012. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A leszokás utáni elhízás abban az esetben jelenik meg, ha a dohányzást a nassolással helyettesíted és ezzel meghaladod a napi energiaszükségleted + elhasznált energia számát.

Nem lép fel elhízás amennyiben a dohányzást, mint pótcselekvést, valami mással helyettesíted, mint az evés.

2012. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 6. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!