Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A hagyományos pipára is rá...

A hagyományos pipára is rá lehet szokni?

Figyelt kérdés
Ha nem tüdőzöm le, csak szájban ízlelgetem a füstöt akkor is rászokok? Tudom, hogy a nikotin felszívódik a nyálkahártyákon keresztül is, de ugyanúgy ugyanakkora függőséget okoz mint a cigaretta?
2012. márc. 11. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert kevesebb szívódik fel. Inkább cigiről való leszokáshoz használják az íze miatt. Papám is pipázik, naponta egyszer délben. 40év után így tette le a cigit.
2012. márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bármire rá lehet szokni amit szoktál csinálni. a cigiben se a nikotin a durva függőség, hanem maga a cselekvés. pl a számitógépfüggőség se kémiailag lancol meg, csak megszokod. szóval szerintem bármit meg lehet szokni ha eléggé tetszik. kár elkezdeni
2012. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Viszont ha csak szájban tartod a füstöt, könnyen szájrákot kaphatsz.
2012. márc. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cigaretta sem okoz függőséget bizonyos személyeknél, illetve a pipa is okozhat függőséget adott embereknél. A pszichikai függőség relatív, a fizikaival ellentétben, és mindenkinél más szinten nyilvánul meg.
2012. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A függőséget a nikotin okozza, ami a legaddiktívabb drog a világon. (Einstein pl. függő volt.):D

A pipázás is dohányzásnak számít, üldözik ezerrel. Én nagyon szerettem pipázni, de most elektromos cigivel (kb. akkora, mint egy átlag pipa) kárpótolom magam. Az elektromos adja az illúziót, és lehet hozzá nikotinmentes löttyöket is kapni.

2012. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!