Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek miért is akarna...

Szerintetek miért is akarna bárki leszokni a cigiről?

Figyelt kérdés
Egészség,pénz stb nem meggyőző érvek.Lelki okokat tudnátok mondani,amiért letenné valaki a cigit,végleg?Sokaktól hallottam,hogy egyáltalán nem voltak tünetei leszokásnál és ez mind azért,mert fejben dől el.Mi lehet meggyőző arra,hogy valaki le akarjon szokni a cigiről?
2012. márc. 23. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Én meguntam.

5 év, és egy reggel úgy keltem h. soha többé. Furcsa, hiszi aki hiszi de ez ennyivel megoldható.

Persze magam alá sz***tam az első napokban, de egy hét alatt enyhült, egy hónap alatt elmúlt az egész, mostmár csak röhögök a szerencsétleneken akik naponta 5X szoknak le aztán keresik a kifogást h. ma miért "gyengék"

Napi egy dobozról szálltam le így :) Fog az menni, csak egyszer kelj úgy h. elég!

2012. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

De igen, az egészség lehet meggyőző érv.

Ha valakinek igénye van arra, hgy egészséges legyen, ne mérgezze magát a cigivel, akkor fejben már el is döntötte. Így akaratereje is lesz.


Bár ahhoz, hogy valaki belássa és megértse az egészségkárosító hatását, kell némi intelligencia is, ami hát valljuk be, sok emberben egy picit kevés.


De ez mondjuk pontosan ugyanaz a dolog, mint amikor egy lusta ember elkezd sportolni. Ő eldöntötte, hogy egészséges akar lenni, tenni akar a szíve egészségéért, és ezért nem adja fel, ezért jár hetente pl 4x futni, amikor semmi kedve sincs hozzá az első pár hónapban.

2012. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért akar leszokni valaki, mert üldözi a környezete és igazából nem akar ártani a légynek sem. Nem csak fejben dől el! (10 év alatt legalább kétszázezer forintot költöttem csak a leszokásra, eredménytelenül!) Végül az elektromos cigire tértem át, kb. 40 napja, most már menni fog....:D
2012. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1 Te egy nagyon szerencsés ember vagy:)

2 Az egészség legfeljebb csak azokat győzi meg,akiknek gondjai lettek a dohányzástól,vagy nagyon megijedtek.A pénz meg az anyagias embereket.

3 Ez nálam is ment,nem kis szinten...:S

2012. márc. 23. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Aki rájön arra, hogy nem jó neki, vagy fél, és persze beismert hogy függő.


Én életemben nem gyújtottam rá, anyám irtó erős dohányos, Úgy utáltam a füstöt és a dohány szagot mindenhol a lakásban, hogy undorodtam tőle. Viszont anyám nem tud leszokni, pedig az anyját és a testvérét is a dohány vitte sírba, testvérét eléggé ideje korán...


Szerintem mást "meggyőzni" lehetetlenség.

Én megvettem neki Allen Carr könyvét, és gondoltam, nem csak úgy a kezébe nyomom, hanem előtte elolvasom én is. Ez egy láncdohányos pasi volt, aki leszokott, és "módszerét" azóta is népszerűsítik (ő már meghalt, és sajnos a cigi következtében, de nyert pár évet...). Nekem nagyon tetszett, ha valaki megkérdezi tőlem, hogyan fogjon hozzá, mindig ezt ajánlom.


De az biztos, hogy belső elszántság nélkül ez nem megy...

2012. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nem tartom szerencsének, azért egy elég hosszú előmenetele volt ennek a "reggel úgy keltem" dolognak.

Valamelyik előttem szóló írta h. félelem. Van benne valami. Egyrészt úgy éreztem az utolsó hónapokban, hogy a tüdőm nem úgy dolgozik ahogy kéne. Mély levegőt nem mindig tudtam venni, és ez aggasztott.

Még jobban utáltam, hogy reggel az első szál után majd fel fordultam, szédültem, enni nem is tudtam reggelente (talán ettől, talán nem ettől)

Az ára egy dolog volt, az nem érdekelt. De ha sokáig ebben a zavaró körforgásban él az ember, egyszer k**vára betelik a töke, és makkor mondja h. ennyi volt.


Szóval az h. bántja a csőrödet h. bagózol (feltételezem innen indul az egész kérdés) előbb utóbb neked is betelik a tököd és akkor abba fogod hagyni :)

2012. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elmondom neked: SEMMI.


Csak az egyén fejében a világ érzékelésében bekövetkezett változás vezetheti rá arra, hogy tényleg sikeresen és véglegesen letegye a cigit.


Az nem változás, hogy januártól leszokom. Az divat. A leszokás pontosan úgy jön, ahogy előttem is írták: bepattan a fejbe, hogy ez nekem nem kell. És soha többet. És bizony, utána már csak fejet lehet csóválni a többi emberen.

2012. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!