Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vizipipa is "kormolja" a...

A vizipipa is "kormolja" a tüdőt, mint a cigaretta?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a cigi egészségtelenebb de igen "kormolja"
2009. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem egészséges az sem, viszont kevésbé káros, ugyanis a víz sok káros anyagot megköt. Másrészt nincs kátrány, ami a cigi esetében a papírban van.
2009. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
kutatások alapján ugyan olyan káros a szervezetedre mint a cigaretta...
2009. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Én is úgy tudom, hogy ugyanolyan káros, mint a cigi.

Kátrány is van benne a vizsgálatok szerint.


A cső és a víz a nikotint szűri ki, de a cigiben nem a nikotin a káros, az "csupán" a függőséget alakítja ki (nyugtató hatású is).

A többi a káros vegyület, amiket a víz nem tud 100%-osan kiszűrni, és egy vizipipát nem 5 percig szívsz, mint egy cigit, vagyis, ha arányaiban kevesebb is a káros anyag, a hosszabb idő alatt több jut a szervezetbe.

2009. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A koromról nem olvastam, de érdekes lehet, hogy pl. széndioxid / szénmonoxid 4x nagyobb koncentrációban van benne jelen mint a cigiben. (Mondjuk valahol azt írták 10x annyi co. Tehát ki tudja, talán csak az biztos, hogy összvissza írkálnak)
2009. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Senki se látta még eredeti formában ezeket a kutatásokat..
2009. jún. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15:35: Nem tudom milyen kutatást olvastál, de ez nem igaz. Már hogy lenne ugyanolyan káros? Már akkor megdől amit írtál, ha csak azt nézed, hogy nincs papír, ami önmagában is káros. Másrészt ha nem is minden káros anyagot, de egy részét megszűri a víz. Továbbá a füst lehűl, ami szintén fontos tényező, mert egyes anyagok a hő hatására szabadulnak fel, amik így nem kerülnek a tüdőbe.
2009. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Hő hatására szabadul fel. Miért ne jutna a tüdőbe? Hő, ettől felszabadul, víz, ettől lehűl, belégzés, ettől bejut a tüdőbe. :)

+ lehet, hogy a vízipipa nem kormol (vagy nem annyira mint a cigi, mivel nincs papír), de sok más rákkeltő, egészségkárosító anyag van benne.

Végül is mindkettő mérgez, hogy melyik milyen mértékben, azt nem tudom, de ami biztos, hogy számottevő mértékben, és aki ezt mérlegeli, az nem használja ezeket és kész. Vagy nem érdekli a mérgezés és használja és kész.

2009. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
igazad van, akkor is van hő ha vízipipázik valaki, hiába hül le. rosszul fogalmaztam, de a pontos fogalmazás után most nincs kedvem kutakodni. :)
2009. jún. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
heee.. a kátrány valóban károsabb mint a nikotin, de a nikotintól nemcsak rászoksz a cigire, és nyugtató hatású, hanem IDEGMÉREG is.. hallottál már nikotinmérgezésről? (egyik válaszoló)
2009. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!